AktualnościCLJ U-18: Bardzo cenne zwycięstwo

CLJ U-18: Bardzo cenne zwycięstwo

Wygraną w rozmiarze 3:2 zakończył się dla juniorów starszych Jagiellonii Białystok sobotni (1.05), wyjazdowy mecz Centralnej Ligi Juniorów. Tym samym „Żółto-Czerwoni” znacznie przybliżyli się do utrzymania w lidze.

O pomeczowy komentarz poprosiliśmy szkoleniowca rocznika 2003, Krzysztofa Zalewskiego. – Pierwsza połowa była w naszym wykonaniu bardzo dobra. Świetnie operowaliśmy piłką, dobrze budowaliśmy ataki i stworzyliśmy kilka dobrych akcji z czego jedna świetna lecz niekorzystana, jeszcze przed pierwszą bramką. Po przerwie, po stałym fragmencie gry, niestety straciliśmy przypadkową bramkę. Po tym przeciwnik „poczuł krew”, mocniej zaczął atakować i udało im się wyrównać. Później również było w tym meczu trochę nerwów i sporo emocji zawodników. Czerwona kartka bezpośrednia zawodnika gości spowodowała, że w końcówce graliśmy z jednym zawodnikiem więcej co udało nam się wykorzystać. Kuba Lutostański strzelił piękną bramkę na 3:2 i dał nam komplet punktów. Cieszymy się z tego zwycięstwa po niezłym meczu – powiedział opiekun Jagiellończyków.

Obecnie, po rozegraniu 22 spotkań, podopieczni trenera Zalewskiego zgromadzili na swoim koncie 28 punktów. Taki wynik gwarantuje nam aktualnie 10. miejsce w tabeli. Swój kolejny ligowy mecz „Żółto-Czerwoni” zagrają już w najbliższą niedzielę, 9 maja. Podejmą wtedy przy Elewatorskiej zespół Cracovii, naszych bezpośrednich sąsiadów w tabeli (9. miejsce). s

26. kolejka CLJ U-18, 1.05.2021 r.

Lechia Gdańsk – Jagiellonia Białystok 2:3 (0:2).

Gole dla Jagiellonii: Karpiński 38’; Orpik 42’; Lutostański 82’.

Skład Jagiellonii: Jasionek – Żarejko (Frydrych 66’), Maciejuk (Latuszek 88’), Matysik (Mościcki 34’), Jarosz, Mabiala, Orpik (K), Osipiuk, Lutostański (Bieliński 88’), Karpiński, Zyśk (Tymendorf 66’).

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00