Brak kategoriiRezerwy w finale Okręgowego Pucharu Polski

Rezerwy w finale Okręgowego Pucharu Polski

Jagiellonia II Białystok pokonała w rzutach karnych IV-ligową Wissę Szczuczyn w półfinale Okręgowego Pucharu Polski. Po 120 minutach był remis 2:2. W regulaminowym czasie gry gola dla Żółto-Czerwonych strzelił Jakub Lutostański, a w dogrywce Maciej Twarowski.

O komentarz do wtorkowego spotkania poprosiliśmy trenera jagiellońskich rezerw, Wojciecha Kobeszkę:

– Nie było to dobre spotkanie w naszym wykonaniu. Zwłaszcza w pierwszej połowie zagraliśmy bardzo słabo. Gra zupełnie nam się nie kleiła. Nie potrafiliśmy zagrozić bramce przeciwnika, rywal miał swoje sytuacje i był bardziej zdeterminowany, choć trudno to zrozumieć. W drugiej połowie wyglądaliśmy znacznie lepiej. Zmiany wniosły sporo ożywienia, czego efektem była bramka wyrównująca. Mieliśmy też okazje, żeby rozstrzygnąć losy meczu w regulaminowym czasie, ale nie udało się. W dogrywce wydawało się, że uzyskaliśmy całkowitą kontrolę nad meczem. Strzeliliśmy gola na 2:1, ale potem straciliśmy kuriozalną bramkę na 2:2. Kto był, ten widział. Rzadko tracimy takie gole. Ostatecznie zwyciężyliśmy po rzutach karnych i tutaj chcę pogratulować tym, którzy wzięli odpowiedzialność za uderzenie tych jedenastek. Brawa też dla Huberta Gostomskiego, który obronił jedną próbę rywali. Strzeliliśmy wszystkie rzuty karne, a wykonywali je też najmłodsi zawodnicy, jak Lutostański czy Chmielewski i na pewno jest to pozytywny aspekt tej potyczki. Jeżeli chodzi o samą grę, to trzeba o niej zapomnieć jak najszybciej. Głównym mankamentem było to, że nie potrafiliśmy utrzymać się przy piłce. Z upływem minut wyglądaliśmy jednak coraz lepiej i już w drugiej połowie nasza gra była poprawna – podsumował szkoleniowiec.

Finał Okręgowego Pucharu Polski zostanie rozegrany 19 maja o godz. 17 w Hajnówce. Rywalem Żółto-Czerwonych będzie zwycięzca drugiego półfinału, w którym w środę (05.05) zmierzy się KS Michałowo z Olimpią Zambrów.

1/2 finału Okręgowego Pucharu Polski (mecz rozegrany w Ełku)

Wissa Szczuczyn – Jagiellonia II Białystok 2:2 d., 3:5 k. (1:1 po 90 minutach)
Bramki: Emil Łupiński 43′, Filip Dojlida 100′ – Jakub Lutostański 64′, Maciej Twarowski 92′


Jagiellonia II: Gostomski – Huczko, Kosikowski, Czerech, Jarosz, Wasilewski (95′ Chmielewski), Orpik, Osipiuk (45′ Bayer), Maciejuk (45′ Lutostański), Jarmołowicz (75′ Żarejko), Karpiński (45′ Twarowski)

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00