AktualnościCLJ U-17: Podejmiemy Ursusa

CLJ U-17: Podejmiemy Ursusa

W najbliższą sobotę (8 maja) AP Jagiellonia Białystok (2004) rozegra kolejny mecz w rundzie wiosennej Centralnej Ligi Juniorów U-17 sezonu 2020/2021. Rywalem Żółto-Czerwonych przy Elewatorskiej będzie Ursus Warszawa.

Do konfrontacji z warszawianami białostoczanie przystąpią z pozycji lidera tabeli (15 punktów). Jak dotąd w czterech kolejkach podopieczni Tomasza Bernatowicza i Adriana Citki zanotowali pięć zwycięstw i ponieśli jedną porażkę. W środę Jagiellończycy potwierdzili dobrą formę, rozbijając na wyjeździe MKS Znicz Pruszków 4:1. Warto zaznaczyć, ze juniorzy młodsi Jagiellonii są obecnie nie tylko pierwszą drużyną w lidze pod względem zgromadzonych punktów. Białostoczanie mogą się także pochwalić najlepszym atakiem (23 strzelone gole) i najlepszą obroną (siedem straconych bramek).

Słowo jeszcze o sobotnich rywalach Jagiellończyków. Ursus Warszawa to w tym momencie szósta drużyna ośmiozespołowej tabeli CLJ U-17. Jak dotąd młodzi piłkarze z województwa mazowieckiego raz triumfowali, raz zremisowali i ponieśli cztery porażki. Jesienią Jagiellończycy dwukrotnie dzielili się punktami z Ursusem. Na wyjeździe zremisowali 3:3, a przy Elewatorskiej 1:1. Wiosną już raz mieliśmy okazję zmierzyć się warszawianami. Na wyjeździe pokonaliśmy Ursusa 3:1 po golach Alexa Protaziuka, Sebastiana Dąbrowskiego i Macieja Jaroszuka.

Początek sobotniego meczu AP Jagiellonia Białystok (2004) – Ursus Warszawa, rozgrywanego w ramach 10. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-17, o godzinie 12:00 w sobotę, 8 maja. Przypominamy, że spotkania rozgrywane w ośrodku szkoleniowym Jagiellonii Białystok przy ul. Elewatorskiej 4 odbywają się bez udziału publiczności do odwołania.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00