AktualnościCLJ U-17: Wygrana w zaległym meczu

CLJ U-17: Wygrana w zaległym meczu

Wygraną w rozmiarze 4:1 zakończył się dla juniorów młodszych Jagiellonii środowy (05.05), wyjazdowy mecz z MKS-em Znicz Pruszków. Spotkanie zostało rozegrane w ramach 4. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-17.

O pomeczowy komentarz poprosiliśmy szkoleniowca rocznika 2004, Tomasza Bernatowicza. – Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była nieco niemrawa. Brakowało nam dokładności, płynności, ale mimo wszystko byliśmy drużyną lepszą, mieliśmy swoje sytuacje. Trafiliśmy w słupek, obiliśmy też poprzeczkę, ale piłka nie chciała wpaść. Byliśmy mało zdecydowani w atakach. Tuż przed przerwą udało nam się zdobyć bramkę do szatni. Druga połowa była duża lepsza w naszym wykonaniu nawet pomimo tego, że popełniliśmy błąd tuż po wznowieniu gry i straciliśmy gola. Może paradoksalnie to tak na nas podziałało. Bramkę straciliśmy po stałym fragmencie gry. Jeden z zawodników miał piłkę na nodze, ale po prostu w nią nie trafił, wobec czego wpadła bezpośrednio do bramki. Reakcja zespołu była naprawdę bardzo dobra. Od tego momentu uzyskaliśmy olbrzymią przewagę i mieliśmy bardzo dużo sytuacji podbramkowych – powiedział trener Bernatowicz.

Białostoczanie pozostają liderem CLJ U-17. Juniorzy młodsi Jagiellonii przewodzą stawce z 15 punktami na koncie, na które złożyło się pięć zwycięstw. Swój kolejny ligowy mecz podopieczni trenera Tomasza Bernatowicza rozegrają już w najbliższą sobotę, 8 maja o godz. 12:00. Zmierzą się wówczas, przy Elewatorskiej, z Ursusem Warszawa.

4. kolejka CLJ U-17 (mecz zaległy), 5.05.2021 r.

MKS Znicz Pruszków – AP Jagiellonia Białystok (2004) 1:4 (0:1).

Gole dla Jagiellonii: Siemieniuk 45’; Dąbrowski 62’; Żabiuk 75’; Podczarski 85’.

Skład Jagiellonii: Chomaciuk – Parzonko, Skowronek, Bernatowicz, Celmer (Stec 78’), Wojdakowski (Ubermanowicz 65’), Żabiuk, Dąbrowski (Zabielski 65’), Siemieniuk (Podczarski 46’), Skok, Protaziuk.