AktualnościCLJ U-18: Przyjeżdża Cracovia

CLJ U-18: Przyjeżdża Cracovia

W niedzielę, 9 maja, zespół juniorów starszych Jagiellonii Białystok rozegra kolejny mecz Centralnej Ligi Juniorów U-18 sezonu 2020/2021. Żółto-Czerwoni podejmą przy Elewatorskiej drużynę Cracovii.

Do konfrontacji z „Pasami” białostoczanie przystąpią z pozycji 10. drużyny tabeli (28 punktów). Jak dotąd Jagiellończycy zanotowali osiem zwycięstw, cztery remisy i 10 porażek. Ostatnim ligowym spotkaniem podopiecznych Krzysztofa Zalewskiego była wyjazdowa wygrana z Lechią Gdańsk, która przybliżyła Jagę do utrzymania.

– Było w tym meczu trochę nerwów i sporo emocji zawodników. Czerwona kartka bezpośrednia zawodnika gości spowodowała, że w końcówce graliśmy z jednym zawodnikiem więcej, co udało nam się wykorzystać. Kuba Lutostański zdobył piękną bramkę na 3:2 i dał nam komplet punktów. Cieszymy się z tego zwycięstwa po niezłym meczu – mówił szkoleniowiec drużyny juniorów starszych Jagiellonii.

Słowo jeszcze o niedzielnych rywalach Jagiellończyków. Cracovia to w tym momencie ekipa znajdująca się na 9. miejscu w szesnastozespołowej tabeli CLJ U-18, a więc jest obecnie tuż nad naszym zespołem. Jak dotąd młodzi piłkarze z województwa małopolskiego zgromadzili 31 punktów z bilansem 9 zwycięstw, czterech remisów i dziewięciu porażek. Jesienią Jagiellończycy przegrali na wyjeździe z krakowianami 0:1. Oby tym razem rezultat był korzystniejszy dla naszych chłopców.

Początek meczu Jagiellonia Białystok – Cracovia rozgrywanego w ramach 27. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18 o godzinie 12:00 w niedzielę, 9 maja. Przypominamy, że spotkania rozgrywane w ośrodku szkoleniowym Jagiellonii Białystok przy ul. Elewatorskiej 4 rozgrywane są bez udziału publiczności do odwołania.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00