AktualnościIII liga: Legionovia kolejnym rywalem

III liga: Legionovia kolejnym rywalem

W najbliższą sobotę (8 maja) Jagiellonia II Białystok rozegra kolejny mecz w grupie mistrzowskiej III ligi, gr. I sezonu 2020/2021. Wyjazdowym rywalem „Żółto-Czerwonych” będzie Legionovia Legionowo.

Przed tygodniem podopieczni Wojciecha Kobeszki ulegli Pogoni Grodzisk Mazowiecki 2:3 w meczu 27. serii gier. Jagiellończycy jednak nie dramatyzują, bo główny cel, a więc utrzymanie na tym poziomie rozgrywek już dawno został zrealizowany, a starcie z liderującą Pogonią przy Elewatorskiej mogło się podobać.

– To był ciekawy mecz z obydwu stron, w którym padło sporo bramek. Nie wiem, czy Pogoń wygrała zasłużenie. Mieliśmy swoje szanse, nie musieliśmy przegrać tego meczu. Chłopcy zasłużyli na brawa po tym spotkaniu, ponieważ postawili się liderowi – mówił przed tygodniem trener Kobeszko.

Co ważne, w środku tygodnia drugi zespół Jagi podbudował się wygraną w półfinale Okręgowego Pucharu Polski z Wissą Szczuczyn w rzutach karnych.

– Jeżeli chodzi o samą grę, to trzeba o niej zapomnieć jak najszybciej. Głównym mankamentem było to, że nie potrafiliśmy utrzymać się przy piłce. Z upływem minut wyglądaliśmy jednak coraz lepiej i już w drugiej połowie nasza gra była poprawna – tak komentował starcie rozegrane w Ełku trener Kobeszko.

Obecnie druga drużyna Jagiellonii zajmuje 7. miejsce w tabeli grupy I III ligi z dorobkiem 41 punktów i bilansem 12 zwycięstw, pięciu remisów i dziewięciu porażek (bilans bramkowy 48-38).

Słowo jeszcze o niedzielnych rywalach Jagiellończyków. Legionovia Legionowo to w tym momencie druga siła III ligi, gr. I z 49 punktami. Z zespołem z województwa mazowieckiego „Żółto-Czerwoni” ostatnio mierzyli się w marcu w ramach fazy zasadniczej. Wówczas Jaga uległa 1:2, a gola dla Żółto-Czerwonych strzelił Hubert Matras.

Początek sobotniego, wyjazdowego meczu Legionovia Legionowo  – Jagiellonia II Białystok, rozgrywanego w ramach 28. kolejki grupy I III ligi, o godzinie 12:00 w sobotę, 8 maja.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00