AktualnościWypunktowani w Zabrzu

Wypunktowani w Zabrzu

Jagiellonia Białystok przegrała wyjazdowy mecz 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy z Górnikiem Zabrze 1:3. Jedyną bramkę dla Żółto-Czerwonych zdobył Jakov Puljić. Dla naszego zespołu to 13. ligowa przegrana w bieżącym sezonie.

W porównaniu do poprzedniego ligowego starcia przy Słonecznej z Rakowem Częstochowa (0:0) w wyjściowym składzie Jagi zaszły zmiany. Do jedenastki wskoczyli bramkarz Xavier Dziekoński, obrońca Bogdan Tiru i napastnik Jakov Puljić.

Ten ostatni otworzył wynik rywalizacji w Zabrzu. W 15. minucie Chorwat popisał się skuteczną główką dobijając mocny strzał Bartosza Kwietnia. Był to 10. gol Jakova w trwającym sezonie PKO BP Ekstraklasy. W pierwszym kwadransie bramki mogły paść wcześniej. W dziewiątej minucie Jesus Jimenez oddał strzał po ziemi z obrębu naszego pola karnego. Dziekoński na raty, ale złapał piłkę po uderzeniu Hiszpana.

Z kolei w 12. minucie egzekwowaliśmy rzut wolny. Po dośrodkowaniu w pole karne Górnika efektowny strzał z przewrotki oddał Myroslav Mazur. Martin Chudy nie miał jednak problemów ze skuteczną interwencją.

W 25. minucie Górnik egzekwował rzut rożny. Piłkę na naszą bramkę głową po dośrodkowaniu w pole karne uderzył Adrian Gryszkiewicz. Bez problemów futbolówkę złapał jednak Xavier Dziekoński.

Po pół godzinie gry był już remis. Jesus Jimenez wyprzedził Błażeja Augustyna i w sytuacji sam na sam z naszym golkiperem plasowanym strzałem doprowadził do wyrównania. Xavier był w tej sytuacji bezradny.

Chwilę później ponownie rzut rożny wykonywali gospodarze i znów strzał oddał Gryszkiewicz, tym razem niecelny. Zaraz potem z rzutu wolnego Chudego starał się zaskoczyć Puljić. Chorwat oddał mocny strzał, ale piłka znacznie minęła bramkę miejscowych.

Potem wykazał się Dziekoński, który obronił sytuacyjne uderzenie Alexa Sobczyka z niewielkiej odległości. W 41. minucie doszło do zamieszania w polu karnym Górnika. Najpierw było zablokowane uderzenie Jesusa Imaza, a później przyblokowany strzał Bartka Bidy, który mógł zmylić Chudego. Bez efektu bramkowego.

Pierwsza odsłona rywalizacji zakończyła się remisem, a tempo gry z obu stron było dosyć żwawe.

Po zmianie stron losy spotkania nie potoczyły się po naszej myśli, choć początek był obiecujący. Taras Romanczuk piłkę przechwycił, Imaz dobrze podał, a Puljić strzelił, ale na nasze nieszczęście tylko w słupek.

W 59. minucie boisko opuścił Romanczuk, którego na placu gry zmienił Martin Pospisil, który tym samym przywdział opaskę kapitańską. Niestety, zaraz potem wydarzyło się nieszczęście. Arbiter odgwizdał rzut karny dla Górnika. Błażej Augustyn zagrał piłkę w naszym polu karnym. Futbolówkę na 11. metrze przed bramką Dziekońskiego ustawił Jimenez i pewnym, technicznym strzałem zapewnił prowadzenie Górnikowi.

Jagiellończycy próbowali doprowadzić do remisu, ale brakowało dogodnych okazji. O takowej można było mówić jedynie w 69. minucie, gdy piłka po dobrym dośrodkowaniu w pole karne rywala Imaza odnalazła Bartka Bidę, który oddał strzał głową. Uderzenie było jednak niecelne.

Chwilę później Jaga została skarcona po raz trzeci. Tym razem na listę strzelców po składnej akcji zabrzan wpisał się Sobczyk.

W końcówce gospodarze mogli jeszcze dwukrotnie podwyższyć prowadzenie. Poprzeczka uratowała nasz zespół po strzale Richmonda Boakye, a potem jeszcze futbolówka minęła naszą bramkę nieznacznie po uderzeniu Jimeneza. Ostatecznie do końcowego gwizdka arbitra wynik nie uległ już zmianie. Wracamy na tarczy z Zabrza…