AktualnościCLJ U-15: Przełamanie w Pruszkowie

CLJ U-15: Przełamanie w Pruszkowie

Rocznik 2006 Jagiellonii Białystok pewnie pokonał w wyjazdowym starciu MKS Znicz Pruszków 2:0. Gole dla Żółto-Czerwonych strzelili Patryk Drygiel i Bartłomiej Łupiński.

O komentarz do sobotniego meczu poprosiliśmy trenera rocznika 2006, Przemysława Papiernika.

– Najważniejsze, że odnieśliśmy zwycięstwo przerywając serię dwóch kolejnych porażek. To na pewno zbuduje chłopców. Naszym celem było uniknięcie straty bramki, bo ostatnimi czasy przytrafiało się nam to dosyć często. To nam się udało. Pierwsza połowa była w naszym wykonaniu bardzo niemrawa, ale duże znaczenie miały w tej sytuacji trudne warunki atmosferyczne. Wiał bardzo silny wiatr utrudniając obu zespołom boiskowe poczynania. Trudno było o płynną grę, wobec czego można powiedzieć, że pierwsza połowa po prostu się odbyła. Nic ciekawego nie wydarzyło się pod obiema bramkami.

– Od początku drugiej części meczu przejęliśmy inicjatywę i dominację przekuliśmy na zdobycie bramki autorstwa Patryka Drygla. Później podwyższyliśmy prowadzenie golem Bartka Łupińskiego i nasza wygrana była w efekcie pewna i przekonująca. To bardzo ważne trzy punkty, które powinny odbudować psychicznie chłopców – podsumował szkoleniowiec.

Dzięki wygranej Jagiellończycy awansowali na czwarte miejsce w tabeli Centralnej Ligi Juniorów U-15.

10. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-15
MKS Znicz Pruszków – Jagiellonia Białystok 2006 0:2 (0:0).

Bramki: Drygiel 50′, Łupiński 75′

Jagiellonia 2006: Piekutowski – Wasiluk, Ociepski (40′ Czarniecki), Rusiłowicz, Koj, Kozłowski, Łupiński (80′ Trzciński), Stypułkowski, Cholewa, Faberski (80′ Pawelczyk), Drygiel.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00