AktualnościCLJ U-17: Remis z Ursusem, Wsparcie dla Miłosza

CLJ U-17: Remis z Ursusem, Wsparcie dla Miłosza

Remisem 3:3 zakończyło się starcie 10. kolejki rundy wiosennej Centralnej Ligi Juniorów U-17 pomiędzy AP Jagiellonią Białystok 2004 a Ursusem Warszawa. Gole dla Żółto-Czerwonych przy Elewatorskiej strzelali Sebastian Dąbrowski, Alex Protaziuk i Damian Wojdakowski.

O komentarz do sobotniej rywalizacji poprosiliśmy szkoleniowca juniorów młodszych Jagi, Tomasza Bernatowicza.

– Szkoda straconych punktów, bo mecz ułożył się nam bardzo dobrze. Wygrywaliśmy 2:0 w pierwszej połowie, ale potem straciliśmy kontaktową bramkę do szatni i schodziliśmy na przerwę tylko z jednym golem zapasu. Nic nie zapowiadało straty bramki do przerwy, ale jednak zaspaliśmy przy stałym fragmencie gry przeciwnika. To nasza bolączka, nad czym musimy pracować.

– Po zmianie stron dążyliśmy do podwyższenia prowadzenia, ale niestety rywale po kontrataku doprowadzili do remisu 2:2. Mimo to nie podłamaliśmy się, tylko chcieliśmy jak najszybciej odzyskać prowadzenie. Udała nam się ta sztuka po trafieniu Damiana Wojdakowskiego. Potem mogliśmy zdobyć czwartą bramkę w sytuacji trzy na jeden, a chwilę później Ursus skarcił nas trzecim golem. Do końca próbowaliśmy zgarnąć pełną pulę, ale mimo przewagi zabrakło odpowiedniej finalizacji i chłodnej głowy. Oddaliśmy w tym meczu blisko 30 strzałów, a rywale około czterech, więc niedosyt jest duży – podsumował szkoleniowiec.

W tabeli Centralnej Ligi Juniorów U-17 Jagiellończycy wciąż są liderem z dorobkiem 16 punktów.

Oprócz tego, co wydarzyło się na boisku podczas rywalizacji z Ursusem, koniecznie musimy wspomnieć jeszcze o tym, co wydarzyło się tuż przed pierwszym gwizdkiem. Przed rozpoczęciem spotkania juniorzy młodsi wsparli swojego niedawnego kolegę z drużyny – Miłosza Matysika, który zerwał więzadło przednie w kolanie, wobec czego czeka go dłuższa przerwa od ligowych gier. Podopieczni Tomasza Bernatowicza i Adriana Citki zakładając okolicznościowe koszulki chcieli w ten sposób dodać otuchy Miłoszowi i za ten gest należą im się wielkie brawa.

Miłosz, życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia!

10. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-17

AP Jagiellonia 2004 Białystok – Ursus Warszawa 3:3 (2:1).
Bramki dla Jagiellonii: Dąbrowski 30′, Protaziuk 35′, Wojdakowski 65′.

AP Jagiellonia: Ciesielczuk – Parzonko, Skowronek, Bernatowicz, Podczarski (70′ Ubermanowicz), Wojdakowski, Stec (46′ Lewicki), Dąbrowski, Siemieniuk (46′ Celmer), Skok, Protaziuk.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00