AktualnościIII Liga: Znicz kolejnym rywalem

III Liga: Znicz kolejnym rywalem

Już w najbliższą środę (12.05) Jagiellonia II Białystok rozegra swój kolejny mecz w sezonie 2020/2021 grupy I III ligi. „Żółto-Czerwonych” czekają tym razem domowe boje, bowiem przy Elewatorskiej podejmować będą Znicz Biała Piska.

Podopieczni trenera Wojciecha Kobeszki zajmują obecnie 8. miejsce w tabeli. Jest to ostatnia lokata w grupie mistrzowskiej grupy I III ligi. Należy oczywiście pamiętać, że po podziale tabeli na dwie grupy, wspomnianą mistrzowską oraz spadkową, jagiellońskie rezerwy nie muszą się już martwić o ligowy byt, bowiem utrzymanie mają zagwarantowane. Bilans spotkań Jagiellończyków w trwającej kampanii to 12 zwycięstw, pięć remisów i 10 porażek. Z kolei bilans bramkowy białostoczan to 49 strzelonych i 41 straconych goli.

Ostatnie tygodnie nie były dla „Żółto-Czerwonych” zbytnio udane pod względem rezultatów osiąganych na czwartym poziomie rozgrywkowym w Polsce. Ostatni mecz ligowy w ich wydaniu to wyjazdowa porażka 1:3 z Legionovią Legionowo (Twarowski 15’). Wcześniej piłkarze prowadzeni przez trenera Wojciecha Kobeszkę ulegli przy Elewatorskiej Pogoni Grodzisk Mazowiecki 2:3 (Bortniczuk 10’, 25’). Ostatnim zwycięstwem ligowym Jagiellończyków była okazała wyjazdowa wiktoria nad Legią II Warszawa w rozmiarze 3:0 (Jarmołowicz 43’; Matus 81’, 90’). Warto jeszcze wspomnieć, że Jagiellonia II Białystok miała już okazję w tym sezonie rywalizować ze Zniczem. Było to starcie inaugurujące trwającą kampanię, w którym lepsi okazali się piłkarze z województwa warmińsko-mazurskiego, którzy wygrali przy Elewatorskiej 3:1 po golach Famulaka (37’), Giełażyna (47’) oraz Furmana (60’). Dla Jagi trafił wówczas Twarowski (64’).

– Gramy z dobrymi zespołami w grupie mistrzowskiej i nawiązujemy z nimi walkę. Brakuje nam wyrachowania, które cechuje doświadczone drużyny. Sytuacja kadrowa nie jest wesoła. Obecnie gramy zawodnikami, którzy nie raz występują nie na swoich nominalnych pozycjach. Obecnie dostosowujemy się do drużyny, grającej w Centralnej Lidze Juniorów. Końcówka sezonu wobec tego jest niezwykle trudna. Łącznie przez trzy tygodnie będziemy teraz ciągiem rozgrywać spotkania cyklem środa-sobota. Obecnie mam zdrowych dziewięciu, maksymalnie dziesięciu piłkarzy z kadry. Gdyby nie posiłki z CLJ, mielibyśmy problem ze skompletowaniem składu na mecz trzeciej ligi. Nie mogę zarzucić chłopcom braku chęci i zaangażowania w mecz, bo widać, że bardzo chcieli. Z tego jestem zadowolony – mówił opiekun Jagiellonii II Białystok, trener Wojciech Kobeszko.

Słowo o środowych rywalach Jagiellończyków. Znicz Biała Piska to aktualnie piąta siła ligi. Zawodnicy z województwa warmińsko-mazurskiego zgromadzili jak dotąd na swoim koncie, dzięki 12 zwycięstwom i ośmiu remisom, 44 punkty (o trzy „oczka” więcej od jagiellońskich rezerw). Obraz ich dorobku uzupełnia siedem odniesionych porażek. Ich bilans bramkowy to 47 strzelonych i 35 straconych bramek. Poprzednim spotkaniem z udziałem zawodników Znicza był mecz 28. kolejki, w którym piłkarze z Białej Piskiej podejmowali Unię Skierniewice (1:1).

Początek meczu Jagiellonia II Białystok – Znicz Biała Piska, rozgrywanego w ramach 29. kolejki gr. I III ligi, w środę (12.05) o godzinie 18:00. Informujemy, że transmisję wideo z tego starcia będzie można obejrzeć w serwisie YouTube na kanale JagaTV. Przypominamy również, że spotkania odbywające się na terenie Ośrodka Treningowego Jagiellonii Białystok przy ul. Elewatorskiej 4 rozgrywane są, do odwołania, bez udziału publiczności.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00