AktualnościProblemy z kontuzjami, czyli w prasie o Jadze

Problemy z kontuzjami, czyli w prasie o Jadze

We wtorkowym przeglądzie prasy można przeczytać między innymi o problemach zdrowotnych Jagiellończyków przed ostatnim meczem sezonu. Jest też informacja o poszukiwaniach nowego szkoleniowca. Zapraszamy do lektury.

Kurier Poranny

Felieton Wojciecha Konończuka: – Trener Rafał Grzyb powiedział po meczu z Zabrzu, że jest mu po prostu wstyd za to, co pokazali Żółto-Czerwoni szczególnie w drugiej połowie i to najlepszy obraz poczynań Jagi. Jesus Jimenez chyba nawet na treningach tak łatwo nie rozmontowuje defensywy przeciwników, jak czynił to w spotkaniu z naszym zespołem. Aż przykro było na to patrzyć.

(…) Naszła mnie przy tym pewna refleksja. Jagiellonia lekką ręką pozbyła się Zorana Arsenicia, który jest teraz wypożyczony do Rakowa Częstochowa. Chorwat może grać m. in. na prawej obronie, gdzie próbowany był na przykład Kris Twardek. Nie ubliżając Kanadyjczykowi, to jeśli w białostockim klubie uważa się, że Twardek jest lepszym piłkarzem niż Arsenić, to łatwo zrozumieć, dlaczego Raków zdobył Puchar Polski i zagra w europejskich pucharach, a Jagiellonia ma defensywę, którą opisują przytoczone wyżej cyfry.

Kontuzje w Jadze: – Może to i lepiej, że Jagiellonii do końca sezonu został do rozegrania już tylko mecz z Lechią Gdańsk. Białostoczanom sypie się bowiem defensywa. Do grona kontuzjowanych dołączył Bartłomiej Wdowik. W ostatnim, przegranym 1:3 spotkaniu z Górnikiem Zabrze nie zagrali obrońcy: Paweł Olszewski, Ivan Runje, Bojan Nastić, Stephen Bitok i bramkarz Pavels Steinbors. Teraz do tego grona dołączył lewy defensor Wdowik, który w Zabrzu zszedł z boiska w 77. minucie, zmieniony przez Krisa Twardka. W starciu z Lechią trener Rafał Grzyb może mieć spory ból głowy z zestawieniem formacji obronnej.

TVP Sport

Kto nowym trenerem Jagi? – To pierwszy taki przypadek w Polsce. Jagiellonia Białystok szuka nowego trenera i postanowiła poprosić o pomoc firmę, która prześwietli kandydatów pod kątem liczb i danych. Jak radzili sobie w poprzednich klubach? Czy będą pasować do obecnego zespołu Jagiellonii? Jaki styl preferują? O tym wszystkim powiedzą liczby. – Analiza będzie bardzo wszechstronna – mówi w rozmowie z TVPSPORT.PL prezes firmy SportsSolver, Filip Dutkowski.

(…) – W kwestii trenerów chciałbym zacząć od dwóch uwag. Pierwsza jest taka, że zatrudnienie nowego trenera to najważniejsza decyzja podejmowana przez klub. Wobec tego jest głęboki sens, by kandydatów prześwietlić i zobaczyć, co mówi o nich praca w poprzednich miejscach. Druga uwaga jest taka, że istnieje wiele platform do analizy piłkarzy, ale nie znam ani jednej do analizy trenerów, choć wiem, że taka powstaje, a projekt prowadzi Polak, Piotr Wawrzynów, ale obejmuje ona tylko trenerów z topowych lig. Trzeba więc korzystać ze statystyk dotyczących piłkarzy, przepracować je, odpowiednio przerobić, by można było coś powiedzieć o trenerze – mówił Dutkowski.

Cała treść rozmowy pod tym LINKIEM.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00