AktualnościPoprawić pozycję w tabeli, czyli w prasie o Jadze

Poprawić pozycję w tabeli, czyli w prasie o Jadze

W środowym przeglądzie mediów możemy przeczytać między innymi o kolejnych dywagacjach w sprawie zatrudnienia nowego trenera Jagiellonii oraz o podkreśleniu rangi najbliższego meczu z Lechią Gdańsk.

Kurier Poranny

Poszukiwania szkoleniowca: Kibice Jagiellonii nie mogą się już doczekać wyboru nowego trenera białostockiego klubu. Wielu dziwi się, że działacze jeszcze nie podjęli decyzji. Cisza ze strony włodarzy Jagi może być jednak znacząca.

– Nie chodzi przecież o to, żeby wybrać kandydata który jest akurat wolny i zrobić to jak najszybciej, a o to, by wybrać najlepszego. Procedura trwa – mówi wiceprezes Jagiellonii Agnieszka Syczewska.

(…) Im dłużej potrwa procedura wyłaniania trenera, tym trudniejsze czeka go zadanie przed startem nowych rozgrywek, który jest zaplanowany już na 23 lipca. To wcale nie jest aż tak odległa data. Cisza wokół wyboru trenera może jednak oznaczać nie tylko przedłużanie się procedury, ale jeszcze coś innego. Mianowicie to, że stanowisko w Jagiellonii obejmie ktoś, kto aktualnie ma posadę i niezręcznie byłoby ogłaszanie jego nazwiska przed końcem obecnego sezonu.

Remis juniorów starszych: Broniący się przed degradacją z Centralnej Ligi Juniorów U-18 piłkarze Jagiellonii zremisowali u siebie 0:0 z Cracovią. – Z mojej perspektywy ten remis jest sprawiedliwym rezultatem – ocenia trener białostoczan Krzysztof Zalewski. Żółto-Czerwoni bardzo potrzebują punktów, gdyż ich przewaga nad zajmującym spadkowe miejsce Gwarkiem Zabrze to tylko trzy punkty. Krakowskie Pasy postawiły jednak twardy opór i nie dały się pokonać. Jaga najlepsze sytuacje miała w ostatnim kwadransie. Radosław Zyśk przegrał jednak pojedynek z bramkarzem rywali, a Krzysztof Toporkiewicz przestrzelił. (…) Kolejny mecz z cyklu walki o przetrwanie Jaga rozegra 15 maja, kiedy zmierzy się na wyjeździe z Górnikiem Zabrze.

TVP Sport

Walka o jak najwyższe miejsce i pieniądze: To będzie tylko pozornie mecz o przysłowiową pietruszkę. Niedzielne spotkanie pomiędzy Jagiellonią a Lechią będzie na pewno emocjonującym starciem dla kibiców z Gdańska, którzy mają nadzieję na grę w europejskich pucharach, ale również dla zarządu i piłkarzy Jagiellonii. W grze są duże pieniądze. Żółto-czerwoni będą musieli zadowolić się pozycją w dolnej części tabeli, ale nie wiadomo jeszcze którą dokładnie. Wiele zależy od wyniku ostatniego meczu z Lechią Gdańsk. W zależności od rezultatu z gdańszczanami i wynikami innych spotkań, Jaga może być dziewiątą drużyną ligi, lub nawet dwunastą.

(…) Jagiellonia zajmie dziewiąte miejsce tylko wtedy, gdy pokona Lechię, a Lech Poznań zremisuje z Górnikiem Zabrze. Żółto-czerwoni spadną pozycję niżej, jeśli również pokonają gdańszczan, a w Poznaniu wygra albo Lech, albo Górnik. Z kolei jeśli białostoczanie nie wygrają z Lechią, a Warta Poznań pokona Cracovię, to wówczas podopieczni Rafała Grzyba uplasują się na jedenastej pozycji. Dwunaste miejsce w tabeli żółto-czerwoni zajmą wtedy, gdy przegrają z Lechią, a Cracovia pokona Wartę.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00