AktualnościIII Liga: Wygrana ze Zniczem

III Liga: Wygrana ze Zniczem

Zwycięstwem 3:2 zakończył się dla zawodników Jagiellonii II Białystok środowy (12.05) mecz 29. kolejki grupy I III ligi, w którym „Żółto-Czerwoni” podejmowali przy Elewatorskiej zespół Znicza Biała Piska. Bramki dla białostoczan zdobyli w tym starciu Twarowski (19’) i, dwie, Kosikowski (25’, 42’).

O pomeczowy komentarz poprosiliśmy szkoleniowca jagiellońskich rezerw, Wojciecha Kobeszkę. – To było ciekawe spotkanie. Wygraliśmy 3:2, z czego bardzo się cieszymy. W ostatnich meczach momentami graliśmy naprawdę dobrze, ale brakowało punktu lub zwycięstwa, które pozwoliłoby się nam przełamać. Dzisiaj to nastąpiło, bardzo się z tego cieszę. Pierwsza połowa, w której padło pięć bramek, była bardzo ciekawa, wygrywaliśmy 3:2. Wprawdzie jako pierwsi straciliśmy gola, ale potrafiliśmy wrócić do gry. Po objęciu przez nas prowadzenia goście wyrównali na 2:2, ale znowu potrafiliśmy oddać. Uważam, że w drugiej połowie graliśmy bardzo mądrze. W końcu, grając młodzieżą. Utrzymaliśmy ten wynik, czyli dokonaliśmy czegoś, co ostatnimi czasy nam się często nie udawało. Widać, że chłopcy wyciągnęli w końcu wnioski. Mam nadzieję, że potwierdzi się to też w następnych meczach. W drugiej połowie dowieźliśmy to zwycięstwo, mając kilka fajnych okazji. Szkoda, że zabrakło nam zimnej krwi pod bramką przewagi. Po przerwie rywale, oprócz długich piłek i stałych fragmentów gry, nie stworzył sobie praktycznie żadnych sytuacji pod naszą bramką. Za to chwała chłopakom. Gratuluję im uporu w dążeniu do zwycięstwa – powiedział trener Kobeszko. Pełną wypowiedź znajdziecie w poniższym materiale, w którym można również obejrzeć wszystkie środowe gole. Z kolei pełny zapis meczu dostępny jest na kanale JagaTV w serwisie YouTube.

Po tym meczu Jagiellończycy awansowali na 7. miejsce w tabeli. Obecnie drugi zespół Jagi ma na swoim koncie 44 punkty, a jego bilans to 13 zwycięstw, pięć remisów i 10 porażek (52-43). Swój kolejny ligowy mecz podopieczni trenera Wojciecha Kobeszki rozegrają już w najbliższą sobotę, 15 maja. Do Białegostoku przyjedzie wówczas Unia Skierniewice. To starcie, które rozpocznie się o godzinie 12:00, również będzie można obejrzeć na żywo na kanale JagaTV w serwisie YouTube.

29. kolejka gr. I III Liga, 12.05.2021 r.

Jagiellonia II Białystok – Znicz Biała Piska 3:2 (3:2)

Gole: Twarowski 19’; Kosikowski 25’, 42’ – Giełażyn 5’; Furman 29’.

Skład Jagiellonii: Gostomski – Majsterek, Kosikowski, Czerech (Płoszkiewicz 61’), Huczko, Wasilewski, Matras (Mościcki 78’), Orpik (Osipiuk 46’), Sakowicz (Karpiński 61’), Jarmołowicz, Twarowski (Toporkiewicz 46’).