AktualnościCLJ U-18: Wyjazd do Zabrza

CLJ U-18: Wyjazd do Zabrza

W sobotę, 15 maja, zespół juniorów starszych Jagiellonii Białystok rozegra kolejny mecz Centralnej Ligi Juniorów U-18 sezonu 2020/2021. Żółto-Czerwoni na wyjeździe zmierzą się z Górnikiem Zabrze.

Do konfrontacji ze śląską ekipą białostoczanie przystąpią z pozycji 11. drużyny tabeli (29 punktów). Jak dotąd Jagiellończycy zanotowali osiem zwycięstw, pięć remisów i 10 porażek. Ostatnim ligowym spotkaniem podopiecznych Krzysztofa Zalewskiego był bezbramkowy remis na własnym boisku z Cracovią.

– Uważam ten rezultat za sprawiedliwy. Cracovia to dobry zespół i ten punkt ma swoją wartość. Zawsze grając u siebie dążymy do wygranej, ale oba zespoły były bardzo dobrze zorganizowane i zabezpieczyły dostęp do swojej bramki – mówił szkoleniowiec drużyny juniorów starszych Jagiellonii.

Słowo jeszcze o sobotnich rywalach Jagiellończyków. Górnik Zabrze to w tym momencie ekipa znajdująca się na 5. miejscu w szesnastozespołowej tabeli CLJ U-18, a więc należy do czołowych zespołów. Jak dotąd młodzi piłkarze z województwa śląskiego zgromadzili 39 punktów z bilansem 12 zwycięstw, trzech remisów i ośmiu porażek. Jesienią Jagiellończycy przegrali na wyjeździe z zabrzanami przy Elewatorskiej 2:3. Oby tym razem rezultat był korzystniejszy dla naszych chłopców.

Początek meczu Górnik Zabrze – Jagiellonia Białystok rozgrywanego w ramach 28. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18 o godzinie 12:15 w sobotę, 15 maja. . Trzymamy kciuki za Żółto-Czerwonych.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00