AktualnościIII Liga: Przyjeżdża Unia

III Liga: Przyjeżdża Unia

Już w najbliższą sobotę (15.05) Jagiellonia II Białystok rozegra swój kolejny mecz w sezonie 2020/2021 grupy I III ligi. „Żółto-Czerwonych” czekają tym razem domowe boje, bowiem przy Elewatorskiej podejmować będą Unię Skierniewice.

Podopieczni trenera Wojciecha Kobeszki zajmują obecnie 7. miejsce w tabeli. Jest to przedostatnia lokata w grupie mistrzowskiej grupy I III ligi. Należy oczywiście pamiętać, że po podziale tabeli na dwie grupy, wspomnianą mistrzowską oraz spadkową, jagiellońskie rezerwy nie muszą się już martwić o ligowy byt, bowiem utrzymanie mają zagwarantowane. Bilans spotkań Jagiellończyków w trwającej kampanii to 13 zwycięstw, pięć remisów i 10 porażek. Z kolei bilans bramkowy białostoczan to 52 strzelonych i 43 straconych goli.

Ostatni mecz ligowy to dla białostoczan domowa wygrana nad Zniczem Biała Piska po golach Twarowskiego (15’) i Kosikowskiego (25’, 42’). Wcześniej piłkarze prowadzeni przez trenera Wojciecha Kobeszkę zanotowali porażkę 1:3 z Legionovią Legionowo (Twarowski 15’) oraz ulegli przy Elewatorskiej Pogoni Grodzisk Mazowiecki 2:3 (Bortniczuk 10’, 25’). Warto jeszcze wspomnieć, że Jagiellonia II Białystok miała już okazję w tym sezonie rywalizować ze Unią Skierniewice. Był to mecz 4. kolejki, w którym lepsi okazali się „Żółto-Czerwoni”. Wygrali oni w Skierniewicach 2:1 po golach Toporkiewicza (3’) i Matusa (54’). Gol dla skierniewiczan to bramka samobójcza, „autorem” której był Pankiewicz (86’).

– W tym sezonie niestety, ale problemy kadrowe były, są i będą. Mam nadzieję, że po urazach oraz absencjach kartkowych wróci jeden czy dwóch zawodników. Wiemy z czym się zmagamy, mamy deficyt zawodników. Dzisiaj wspierali nas gracze występujący nominalne w zespole rywalizujących w CLJ, którzy wchodzili na zmiany. Skończyło się to bardzo dobrze. Te zmiany coś wniosły w naszą grę. Gramy cały czas młodzieżowcami. Taka sytuacja kadrowa z pewnością nie ulegnie zmianie do końca rozgrywek – mówił opiekun Jagiellonii II Białystok, trener Wojciech Kobeszko, po meczu poprzedniej kolejki ze Zniczem Biała Piska.

Słowo o sobotnich rywalach Jagiellończyków. Unia Skierniewice to aktualnie czwarta siła ligi. Zawodnicy z województwa łódzkiego zgromadzili jak dotąd na swoim koncie, dzięki 14 zwycięstwom i czterem remisom, 46 punkty (o dwa „oczka” więcej od jagiellońskich rezerw). Obraz ich dorobku uzupełnia 10 odniesionych porażek. Ich bilans bramkowy to 53 strzelonych i 38 straconych bramek. Poprzednim spotkaniem z udziałem zawodników Znicza był mecz 29. kolejki, w którym piłkarze ze Skierniewic, na wyjeździe, mierzyli się z Polonią Warszawa (0:1).

Początek meczu Jagiellonia II Białystok – Unia Skierniewice, rozgrywanego w ramach 30. kolejki gr. I III ligi, w sobotę (15.05) o godzinie 12:00. Informujemy, że transmisję wideo z tego starcia będzie można obejrzeć w serwisie YouTube na kanale JagaTV. Przypominamy również, że spotkania odbywające się na terenie Ośrodka Treningowego Jagiellonii Białystok przy ul. Elewatorskiej od 15 maja rozgrywane są już z udziałem publiczności. Na trybunach można zająć 25 procent dostępnych miejsc. Obowiązuje zasada pierwszeństwa.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00