AktualnościCLJ U-17: Wygrana ze Zniczem

CLJ U-17: Wygrana ze Zniczem

Zwycięstwem zakończył się dla zespołu juniorów młodszych Jagiellonii Białystok sobotni (15.05), domowy mecz ze Zniczem Pruszków. „Żółto-Czerwoni” pokonali pruszkowian przy Elewatorskiej w rozmiarze 5:2 po trafieniach Bernatowicza (30’), Celemera (50’, 90’), Protaziuka (63’) i Moczulskiego (75’).

O pomeczowy komentarz poprosiliśmy szkoleniowca AP Jagiellonii Białystok (2004), trenera Tomasza Bernatowicza. – Po 15 minutach powinno być 3:0 dla nas i powinien to być spokojny mecz, do końca przebiegający pod naszą kontrolą. Tak się jednak nie stało. Znowu dało o sobie znać to, co ostatnio. Kiedy wypracujemy już sobie dogodną sytuację ostatnie podanie, albo sam strzał, nie jest najlepsze i nie możemy zamienić tej okazji na gola. Najważniejsze jednak, że te sytuacje są. Myślę, że z biegiem czasu i kolejnymi treningami będziemy poprawiać naszą efektywność w polu karnym rywali. W defensywie popełniliśmy jeden błąd, złe ustawienie, co przyniosło gola dla rywali. Do szatni schodziliśmy przy remisowym wyniku. Po przerwie graliśmy swoje. Zawsze staramy się prezentować ofensywny futbol, strzelać gole. To się dzisiaj w drugiej połowie udało. Mogłoby się wydawać, że strzeliliśmy dużo goli, ale sytuacji było jeszcze więcej i mogliśmy wygrać w większym rozmiarze. Cieszymy się, że punktujemy – powiedział opiekun drużyny juniorów młodszych „Dumy Podlasia”.

– Nie było dzisiaj z nami Damiana Wojdakowskiego. Zmagaliśmy się też z absencją Skoka. Skowornek natomiast dostał tylko kilka minut w końcówce, ze względu na powrót po meczach reprezentacji. Zagrali inni chłopcy, zaprezentowali się dobrze, to się liczy. Nie mamy żadnych poważnych kontuzji, będziemy trenowali w przyszłym tygodniu w pełnym składzie personalnym – mówił trener Bernatowicz.

Z czego wynikała zmiana bramkarza, dokonana w przerwie? – Chomaciuk lekko skręcił staw skokowy. Nie chcieliśmy ryzykować, po co? Daliśmy zagrać Ciesielczukowi, który też dobrze sobie poradził – zakończył.

Jagiellończycy pozostają po sobotnim zwycięstwie liderem CLJ U-17. Podopieczni trenera Tomasza Bernatowicza przewodzą stawce z 19 punktami po ośmiu meczach i przewagą trzech „oczek” nad drugim w tabeli UKS SMS Łódź. Ich kolejne spotkanie ligowe odbędzie się w najbliższą sobotę, 22 maja, o godz. 17:00. Będzie to wyjazdowe starcie z MKS Polonią Warszawa.