AktualnościCLJ U-18: Cenne punkty w Zabrzu

CLJ U-18: Cenne punkty w Zabrzu

Zwycięstwem zakończył się dla juniorów starszych Jagiellonii Białystok sobotni (15.05), wyjazdowy mecz 28. kolejki Centralnej Ligi Juniorów. „Żółto-Czerwoni” pokonali w ramach tego starcia zespół Górnika Zabrze 1:0 po golu Radka Zyśka (28’).

O pomeczowy komentarz poprosiliśmy szkoleniowca Jagiellonii Białystok, trenera Krzysztofa Zalewskiego. – Bardzo ważne zwycięstwo. Mecz nie był wielkim widowiskiem z obu stron. Dominowała walka w środku pola, nie było za dużo sytuacji bramkowych. W pierwszej połowie rywale mieli jedną świetną okazję po rzucie rożnym, ale Mieszko Materna świetnie obronił. My natomiast wyszliśmy z sytuacją sam na sam, którą Krzysiek Toporkiewicz sfinalizował strzałem w nogi rywala. Zaraz jednak poprawił to zagranie dośrodkowaniem na głowę do Radka Zyśka. Po przerwie graliśmy dobrze i konsekwentnie w obronie. Wybijaliśmy przeciwników z rytmu, próbowaliśmy ich skontrować. Dużo emocji przyniosła natomiast końcówka. Nie do końca rozumiem decyzję o przyznaniu Górnikowi rzutu karnego w 90. minucie. Na szczęście Mieszko, który był dziś bohaterem, obronił tę jedenastkę. Wywozimy z Zabrza bardzo cenne trzy punkty – powiedział opiekun juniorów starszych Jagi.

Świetny mecz w Zabrzu rozegrał bramkarz Jagiellonii, Mieszko Materna, który broniąc rzut karny, wykonywany przez jednego z graczy Górnika w końcówce spotkania, zapewnił „Żółto-Czerwonym” komplet punktów. – Kuba Jasionek doznał w tygodniu. Jego miejsce w bramce zajął Mieszko. Dzisiaj stanął na wysokości zadania. Był naszym bardzo pewnym punktem. Grał świetnie, dyrygował poczynaniami kolegów, a do tego kluczowa interwencja w 90. minucie. Z pewnością był to świetny jego występ – zakończył trener Zalewski.

Obecnie białostoczanie zajmują, z dorobkiem 32 punktów, 10. miejsce w tabeli CLJ. Bilans Jagiellończyków dziewięć zwycięstw, pięć remisów i 10 porażek. Przewaga białostoczan na miejscem 13., pierwszym w strefie spadkowej, zajmowanym obecnie przez Gwarek Zabrze, wynosi sześć oczek. Do końca sezonu CLJ pozostało jeszcze sześć meczów.

Swój kolejny mecz ligowy juniorzy starsi Jagiellonii rozegrają w najbliższą środę, 19 maja, o godzinie 12:00. Spotkanie odbędzie się na boisku zlokalizowanym na terenie Ośrodka Szkoleniowego Jagiellonii Białystok przy ul. Elewatorskiej. Rywalem będzie zespół Hutnika Kraków. Przypominamy, że spotkania odbywające się na terenie Ośrodka Treningowego Jagiellonii Białystok przy ul. Elewatorskiej od 15 maja rozgrywane są już z udziałem publiczności. Na trybunach można zająć 25 procent dostępnych miejsc. Obowiązuje zasada pierwszeństwa.