AktualnościCLJ U-15: Wysoka wygrana nad łodzianami

CLJ U-15: Wysoka wygrana nad łodzianami

Wysokim i pewnym zwycięstwem zakończył się dla zespołu Jagiellonii Białystok SSA (2006) sobotni (15.05), domowy mecz z drużyną AKS SMS Łódź. Spotkanie było rozgrywane w ramach 11. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-15 i zakończyło się wygraną gospodarzy w rozmiarze 5:0.

O pomeczowy komentarz poprosiliśmy szkoleniowca rocznika 2006, Przemysława Papiernika. – Gratulujemy chłopakom postawy, wyniku oraz samej gry. Uważam, że końcowy rezultat zdecydowanie odzwierciedla to, co działo się na boisku. Mentalnie byliśmy nastawieni na dominację nad przeciwnikami, co udało się przełożyć na mecz. Od początku narzuciliśmy swój styl gry. Chcieliśmy grać wysoko, szybko odbierać piłkę i kreować sytuacje, co też miało miejsce. Spotkanie przebiegało zgodnie z naszym planem, a zawodnicy założenia realizowali bardzo dobrze. Byli zaangażowani, widać było ich zapał. Po każdej zdobytej bramce dążyli do zdobycia kolejnej. Fajnie się na to patrzyło z boku, jesteśmy bardzo zadowoleni – powiedział trener Papiernik.

Z czego wynikała zmiana bramkarza w przerwie meczu? – Kuba Suchocki bardzo uczciwie i rzetelnie pracuje. To jest bardzo skromny i pracowity chłopak, podobnie zresztą jak jeszcze jeden z naszych bramkarzy, czyli Konrad Rakus. Chcemy ich docenić, dać im szansę, więc kiedy jest ku temu moment dajemy im zagrać – zakończył opiekun rocznika 2006.

Obecnie „Żółto-Czerwoni”, z dorobkiem 13 punktów, zajmują 3. miejsce w tabeli CLJ U-15. Bilans podopiecznych trenera Przemysława Papiernika z tego sezonu, to cztery zwycięstwa, remis i trzy porażki. Do przewodzącej stawce Legii Warszawa białostoczanie tracą dziewięć „oczek”.

W swoim kolejnym ligowym występie białostoczanie zmierzą się, na wyjeździe, z zespołem MUKS Kosa Konstancin. To starcie odbędzie się w najbliższą niedzielę, 23 maja, o godz. 14:00.

11. kolejka CLJ U-15, 15.05.2021 r.

Jagiellonia Białystok SSA (2006)  – AKS SMS Łódź 5:0 (3:0).

Gole: Drygiel 18’, 37’, 43’; Stypułkowski 25’, Andruszkiewicz 53’.

Skład Jagiellonii: Piekutowski (Suchocki 41’) – Koj, Rusiłowicz (K) (Kondraciuk 65’), Wasiluk, Cholewa, Czarniecki (Ociepski 65’), Faberski (Andruszkiewicz 52’), Drygiel (Pawelczyk 52’), Kozłowski (Trzciński 58’), Stypułkowski, Łupiński (Mazurek 58’).

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00