Dziękujemy!

Mecz z Lechią Gdańsk będzie nie tylko ostatnim spotkaniem Jagiellonii w bieżącym sezonie PKO Bank Polski Ekstraklasy. Starcie z Biało-Zielonymi zakończy również przygodę z ekipą Żółto-Czerwonych Macieja Makuszewskiego, Ariela Borysiuka, Damiana Węglarza i Fernana Lopeza, którzy opuszczają naszą drużynę.

Maciek Makuszewski po powrocie do Jagiellonii na początku 2020 roku z miejsca stał się ważnym i silnym punktem zespołu, który ostatecznie po mizernej jesieni i trochę lepszej wiośnie zakończył sezon 2019/20 na ósmym miejscu w tabeli. W bieżących rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy (nie uwzględniając 30. kolejki ligowej) od początku kampanii był czołową postacią ofensywy Jagi, a dowodem są bardzo przyzwoite statystyki indywidualne. „Maki” w bieżącym sezonie zagrał w 22 meczach, strzelając trzy gole. Oprócz bramek także czterokrotnie asystował przy trafieniach kolegów. Finalny bilans dwóch sezonów Maćka po powrocie do Żółto-Czerwonych to 33 oficjalne mecze, cztery gole i sześć asyst. Natomiast łącznie, uwzględniając także pierwszy pobyt „Makiego” w Jagiellonii w latach 2010-2012, dynamiczny skrzydłowy rozegrał 84 spotkania, które okrasił 13 golami i 11 asystami.

Z kolei Damian Węglarz rozegrał w Jagiellonii 38 oficjalnych spotkań, a w 10 z nich zachował czyste konto. Pochodzący z Bydgoszczy zawodnik regularnie bronił dostępu do jagiellońskiej bramki w sezonie 2019/2020 i to prawdopodobnie był jego najlepszy okres gry w żółto-czerwonych barwach (26 spotkań). Bieżąca kampania już nie była tak udana. Damian przegrał rywalizację o miejsce w bramce z Pavelsem Steinborsem i Xavierem Dziekońskim, wobec czego najczęściej występował w jagiellońskich rezerwach. W tym sezonie Węglarz rozegrał w pierwszym zespole pięć meczów.

Ariel Borysiuk dołączył do Jagiellonii, podobnie jak Maciej Makuszewski, na początku 2020 roku. Były zawodnik m.in. Legii Warszawa i Lechii Gdańsk w rundzie wiosennej PKO BP Ekstraklasy 2019/20 strzelił jednego, bardzo ważnego gola dla Jagi w wyjazdowym starciu z Pogonią Szczecin, który zagwarantował zwycięstwo Żółto-Czerwonych na Pomorzu 2:1. Łącznie, uwzględniając rundę wiosenną sezonu 2019/20 i całą bieżącą kampanię, Borysiuk rozegrał z „Jotką” na piersi 27 spotkań.

Fernan Lopez trafił do Jagiellonii jesienią 2020 roku. Pomyślnie przeszedł testy w białostockim zespole, prowadzonym wówczas przez trenera Bogdana Zająca, po czym podpisał kontrakt do końca bieżącego sezonu. Podczas tej kampanii w PKO BP Ekstraklasie wystąpił w 11 spotkaniach. Dwa mecze rozegrał także w jagiellońskich rezerwach, w których strzelił jednego gola.

Panowie, dziękujemy za to, że byliście z nami oraz życzymy powodzenia w dalszej karierze!

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00