AktualnościNastić: Jaga zasługuje na więcej

Nastić: Jaga zasługuje na więcej

– Po pierwsze, bardzo ucieszyła mnie możliwości powrotu gry po kontuzji. Po drugie, był to dla mnie wyjątkowy mecz, ponieważ pierwszy raz od dołączenia do zespołu wystąpiłem w meczu, w którym na trybunach zasiedli kibice – powiedział Bojan Nastić po wygranym 2:1 niedzielnym (16.05), domowym meczu 30. kolejki PKO BP Ekstraklasy z Lechią Gdańsk, którym Jagiellończycy zakończyli sezon ligowy 2020/2021.

– Kibice obecni na trybunach byli dla mnie jak dodatkowy zastrzyk adrenaliny. Czułem ich wsparcie. Jestem szczęśliwy, że wygraliśmy to spotkanie. Za nami trudny sezon. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie udało nam się zrealizować założeń. Ten klub zasługuje na to, żeby być o wiele wyżej w tabeli. To zwycięstwo pozwoli nam udać się na urlopy w nieco lepszych nastrojach – mówił Bośniak.

– Wielu zawodników lubi grać przy tego typu warunkach pogodowych. Deszcze jest dla piłkarzy czymś normalnym. Ponadto gra się o wiele łatwiej, kiedy piłka szybko przemieszcza się po murawie. To prawda, Lechia miała swoje okazję i można powiedzieć, że mieliśmy szczęście. Z drugiej strony mogę powiedzieć, że patrząc przez pryzmat całego sezonu trochę szczęścia nam się należało. Wiele razy nam tego szczęścia brakowało. Dzisiaj szczęście było po naszej stronie. Dla mnie osobiście ostatnie minuty meczu były trudne. To był mój pierwszy występ po ponad miesięcznej przerwie. Drużyna mi jednak pomogła. Pracowaliśmy dzisiaj wspólnie, co zaowocowało kompletem punktów – stwierdził boczny obrońca Jagi.

Wygrana z Lechią była słodki końcem gorzkiego sezonu. – Jestem w Jagiellonii od blisko czterech miesięcy. Mogę z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że ten klub ma wspaniały stadion, niesamowitych kibiców, dobry ośrodek treningowy. Jaga zasługuje na więcej. W przyszłym sezonie, od pierwszych jego chwil, musimy sobie powiedzieć „Panowie, mamy jakość. Nie możemy myśleć o środku tabeli, musimy walczyć o pierwsze miejsce!”. Zobaczymy, jak się skończy. Mentalność tej drużyny musi być poprawiana. Widzę w tym zespole wiele jakości. Musimy to wykorzystać jako nasz atut. W przyszłej kampanii musimy celować w czołową czwórkę – zakończył.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00