AktualnościOrpik: Myślę, że dobrze wszedłem w mecz

Orpik: Myślę, że dobrze wszedłem w mecz

– O tym, że zagram dowiedziałem w hotelu podczas odprawy. Trener traktował mnie normalnie, podpowiadał, abym trzymał środek i nie biegał głupio po boisku – powiedział po meczu z Lechią Jakub Orpik. Wychowanek rocznika 2003 w spotkaniu z Lechią zadebiutował na poziomie PKO BP Ekstraklasy.

– O tym, że zagram od początku dowiedziałem się dzisiaj na odprawie w hotelu. Byłem w lekkim szoku, ale z drugiej strony czułem duże zadowolenie. Trener traktował mnie normalnie, jak pozostałych członków drużyny. Podpowiadał, abym nie biegał głupio, tylko „trzymał środek” – opowiada 17-latek.

Jak Kuba ocenia swój występ? – Myślę, że dobrze wszedłem w meczu, zaliczyłem dwa dobre podania. Potem jednak po jednym z moich zagrań Lechia wyszła z groźną kontrą, po niej brakowało już tego luzu. Mimo tego chciałem, aby tamta sytuacja nie wpłynęła na moje poczynania – podkreśla debiutant.

Zawodnik mógł liczyć na wsparcie bardziej doświadczonych kolegów. – Wszyscy chętnie mi pomagali i podpowiadali i za to należy się im szacunek – zaznacza wychowanek Akademii Jagiellonii.

Jakie cele stawia przed sobą młody pomocnik? – Teraz dołączę do kolegów występujących w CLJ, którym chcę pomóc w utrzymaniu się, natomiast w kolejnym sezonie chciałbym złapać więcej minut na poziomie Ekstraklasy – zakończył Jakub Orpik.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00