AktualnościGala Ekstraklasy już w poniedziałek! Dostępna dla szerokiej widowni w telewizji i online

Gala Ekstraklasy już w poniedziałek! Dostępna dla szerokiej widowni w telewizji i online

Gala Ekstraklasy wraca na ekrany po dwuletniej przerwie. Uroczyste wydarzenie, podczas którego nagrodzeni zostaną najlepsi piłkarze sezonu 2020/21, transmitowane będzie 17 maja (poniedziałek) od godz. 20:30 w odkodowanym CANAL+ SPORT i ogólnodostępnym TVP Sport. Transmisję z Gali będzie można obejrzeć także na Facebooku i w serwisie TVPSport.pl – z dostępem również za granicą.

17 maja fani polskiej ligi będą mogli obejrzeć w telewizji oraz w internecie uroczystą Galę Ekstraklasy. Podczas eventu telewizyjnego odbywającego się w reżimie sanitarnym bez udziału publiczności, uhonorowany zostanie najlepszy trener oraz najlepsi zawodnicy, w tym Młodzieżowiec Sezonu. To ostatnie wyróżnienie przyznawane jest wspólnie z partnerem tytularnym rozgrywek, PKO Bankiem Polskim. Dodatkowo CANAL+ wręczy statuetkę Turbokozaka Sezonu a TVP nagrodę dla zdobywcy Gola Sezonu. Z kolei adidas – oficjalny dostawca piłek – nagrodzi króla strzelców. Galę poprowadzi duet dziennikarski znany z anten oficjalnych nadawców ligi – Sylwia Dekiert z TVP i Krzysztof Marciniak z CANAL+.

Gala w CANAL+ będzie pokazana w odkodowanym paśmie CANAL+ SPORT (dla abonentów CANAL+), w serwisie CANAL+ online oraz na profilach CANAL+ SPORT i Ekstraklasy na Facebooku. Pół godziny przed oficjalnym rozpoczęciem uroczystości, o godz. 20:00, rozpocznie się studio przed galą. Program poprowadzi Bartosz Gleń. Na antenie pojawią się też reporterki Daria Kabała-Malarz i Maja Strzelczyk. Gośćmi studia będą Grzegorz Mielcarski oraz Radosław Majdan. Transmisję zakończy drugie spotkanie w studio – w godz. 21:40-22:10.

Swoją transmisję Gali Ekstraklasy przeprowadzi także TVP Sport. O godz. 19 kibice obejrzą podsumowanie kolejki w pierwszej części magazynu Gol, a w drugiej części – o 20:15 – zacznie się studio przed Galą. Po uroczystości, o 21:30, widzowie zobaczą drugą część rozmowy w studiu. Program potrwa do 21:55. Wśród prowadzących będą Maciej Iwański, Rafał Patyra, Szymon Borczuch i Jacek Kurowski, a w roli ekspertów wystąpią Maciej Szczęsny, Marcin Żewłakow i Sebastian Mila. Transmisję będzie też można zobaczyć na TVP Sport online i w aplikacji mobilnej.

Galę będą mogli obejrzeć również kibice PKO Bank Polski Ekstraklasy za granicą – dzięki zdjętej geoblokadzie – transmisja będzie dostępna na TVPSport.pl oraz w usłudze CANAL+ online na terenie Unii Europejskiej.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00