AktualnościIII Liga: Przegrana przy Elewatorskiej z Unią

III Liga: Przegrana przy Elewatorskiej z Unią

Porażką zakończył się dla Jagiellonii II Białystok sobotni (15.05), domowy mecz 30. kolejki gr. I III ligi. Jagiellończycy ulegli przy Elewatorskiej zespołowi Unii Skierniewice w rozmiarze 1:2. Autorem jedynej jagiellońskiej bramki w tym starciu był Michał Kosikowski (56’).

O pomeczowy komentarz poprosiliśmy szkoleniowca Jagiellonii II Białystok, Wojciecha Kobeszkę. – Uważam, że nie zasłużyliśmy dzisiaj na porażkę, rozegraliśmy niezły mecz. Nie chodzi nawet o to, że w końcówce mieliśmy rzut karny. Wcześniej wykreowaliśmy sobie wiele dobrych sytuacji, których nie potrafiliśmy zamienić na bramki. W drugiej połowie momentami zamykaliśmy przeciwnika w polu karnym, gdzie kotłowało się. Niestety nie było zawodnika, który skierowałby tę piłkę do bramki. Żałujemy tego meczu. Uważam, że zagraliśmy dobre zawody. Cały czas brakują nam finalizacji, a ponadto nie ustrzegamy się błędów w obronie. Druga bramka dla rywali padła w końcówce meczu po złym wyprowadzeniu, błędnej decyzji jednego z zawodników. Tracimy piłkę, przeciwnik zmienia stronę i strzela trochę przypadkowego gola po rykoszecie. Unia potrafiła zamienić swoje sytuacje na bramki. My natomiast mieliśmy rzut karny, którego nie wykorzystaliśmy. Przykra porażka. Chłopcy bardzo się dzisiaj starali. Biorąc pod uwagę to, jak obecnie mamy skład i możliwości, to było dobre spotkanie – powiedział opiekun „Żółto-Czerwonych”. Pełna wypowiedź trenera rezerw w poniższym materiale.

Obecnie rezerwy „Dumy Podlasia” zajmują 8. miejsce w tabeli gr. I III ligi. Dorobek punktowy białostoczan to 44 „oczka”, zgromadzone dzięki 13 zwycięstwom i pięciu remisom (do tego 11 porażek). Swój kolejny ligowy mecz podopieczni trenera Wojciecha Kobeszki rozegrają już w najbliższą sobotę, 22 maja, o godzinie 13:00. Podejmą wtedy na boisku przy Elewatorskiej zespół Polonii Warszawa.

Informujemy, że transmisję wideo z tego starcia będzie można obejrzeć w serwisie YouTube na kanale JagaTV. Przypominamy również, że spotkania odbywające się na terenie Ośrodka Treningowego Jagiellonii Białystok przy ul. Elewatorskiej od 15 maja rozgrywane są już z udziałem publiczności. Na trybunach można zająć 25 procent dostępnych miejsc. Obowiązuje zasada pierwszeństwa.

30. kolejka gr. I III ligi, 15.05.2021 r.

Jagiellonia II Białystok – Unia Skierniewice 1:2 (0:0).

Gole: Kosikowski 56’ – Jasiński 49’; Kacper Karasek 83’.

Skład Jagiellonii: Gostomski – Majsterek, Płoszkiewicz (K), Kosikowski, Huczko, Bayer, Matras (Arłukowicz 88’), Wasilewski (Maciejuk 67’), Sakowicz (Bieliński 88’), Jarmołowicz (Bortniczuk 90’), Twarowski (Szczygieł 46’).

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00