AktualnościJaga lepsza od Lechii, czyli poniedziałkowy przegląd prasy

Jaga lepsza od Lechii, czyli poniedziałkowy przegląd prasy

W poniedziałkowych wydaniach media koncentrują się na meczu z Lechią Gdańsk. „Żółto-Czerwoni” wygrali, czym odebrali gdańszczanom miejsce gwarantujące udział w rozgrywkach o europejskie puchary. 

wp.pl

Rehabilitacja na koniec sezonu. – Jagiellonia Białystok pokonała Lechię Gdańsk 2:1, pozbawiając ją szans na grę w europejskich pucharach. (…) Bardzo szybko jednak piłkarze Jagiellonii obnażyli problemy Lechii Gdańsk. Obronie urwał się Bartosz Bida, który został sfaulowany przez Dusana Kuciaka. Arbiter nie mógł podjąć innej decyzji – przyznał rzut karny, który na bramkę zamienił Jakov Puljić. (…)  Jagiellonia Białystok  PKO Ekstraklasa. Jagiellonia zrehabilitowała się za sezon. Zabrała Lechii puchary po ekscytującej końcówce (…) Lechia Gdańsk dążyła do zdobycia kolejnej bramki, jednak była zbyt mało konkretna w polu karnym rywala. Po tym jak gdańszczanie się już bardziej odkryli, pierwszą akcję ofensywną od długich minut przeprowadzili gospodarze. Tomas Prikryl rozegrał piłkę z Jesus Imaz i sam zakończył akcję zdobywając bramkę na 2:1!

Rafał Grzyb podsumował sezon. – Za Jagiellonią ciężki sezon. – Wiemy, jak wyglądał ten sezon. Wiele sytuacji kończyło się niepowodzeniem, było też bardzo dużo kontuzji i dziękuję członkom sztabu szkoleniowego, którzy byli chętni i pomocni oraz fizjoterapeutą stającym zawsze na wysokości zadania – podsumował Rafał Grzyb.

Sport

Jaga odebrała Lechii puchary. – Źle dziać się dla gości zaczęło już na początku, kiedy Duszan Kuciak sfaulował w polu karnym Bartosza Bidę, a podyktowaną „jedenastkę” na gola zamienił Jakov Puljić. Lechia ruszyła w pogoń, choć musiała uważać na Jagiellonię, która wspierana przez kibiców przez cały mecz próbowała groźnych kontr. (…) Wydawało się, że los uśmiechnie się do Lechii, bo w 61. minucie Dziekoński pomylił się jeszcze bardziej, wpuszczając do bramki strzał Karola Fili oddany z dobrych 30 metrów prosto w niego. Słońca nad ulicą Słoneczną bynajmniej wtedy nie było, lało jak z cebra, ale to dla 17-latka żadne wytłumaczenie. Na jego szczęście ponowne prowadzenie „Jadze” dał Tomas Przikryl i goście znów musieli gonić.

Sport.pl

Plotki transferowe. – W Białymstoku myślą już także o wzmocnieniach. Jednym z nich może być Tomas Podstawski, były portugalskiej młodzieżówki i drużyn młodzieżowych FC Porto. 26-letni zawodnik miałby wzmocnić środek pola Jagiellonii, gdzie obecnie trudno szukać alternatyw dla Tarasa Romanczuka i Martina Pospisila. Jedyną takową jest Bartosz Kwiecień, ale i jego przyszłość w Jagiellonii pozostaje niewiadomą.

Kurier Poranny

Jaga lepsza od Lechii. – W ostatnim meczu sezonu 2020/21 PKO BP Ekstraklasy Jagiellonia Białystok wygrała 2:1 z Lechią Gdańsk. Dzięki wygranej Żółto-Czerwoni zajęli ostatecznie dziewiąte miejsce, a ich rywale nie zagrają w europejskich pucharach, chociaż wystarczył im remis. (…) Fani szybko mieli powody do radości. Jaga rozpoczęła z impetem, na bramkę gości sunął atak za atakiem i już w 9. minucie bramkarz Lechii Dusan Kuciak sfaulował Bartosza Bidę, a sędzia Krzysztof Jakubik podyktował rzut karny. Jakov Puljić nie uderzył idealnie, ale na szczęście piłka po rękach gdańskiego bramkarza wpadła do siatki. (…) Drugą odsłonę Jaga rozpoczęła od kilku groźnym ataków, ale gola strzeliła Lechia. Z bardzo daleka uderzył Karol Fila, a Dziekoński popełnił błąd i futbolówka ugrzęzła w siatce. Żółto-Czerwoni nie zrazili się tym i znów wyszli na prowadzenie. Koronkową akcję skutecznie wykończył Tomas Prikryl. Potem sędzia nie uznał jeszcze kolejnego gola Paixao i wygrana Jagi stała się faktem.

Czterech zawodników pożegnało się z Jagą. – Maciej Makuszewski, Damian Węglarz, Fernan Lopez i Ariel Borysiuk odejdą po zakończeniu rozgrywek z Jagiellonii. Białostocki klub poinformował o pierwszych ruchach kadrowych przed nowym sezonem.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00