AktualnościCLJ U-18: Nadrobią zaległości z Hutnikiem

CLJ U-18: Nadrobią zaległości z Hutnikiem

W środę, 19 maja, zespół juniorów starszych Jagiellonii Białystok rozegra kolejny mecz Centralnej Ligi Juniorów U-18 sezonu 2020/2021. Żółto-Czerwoni przy Elewatorskiej zmierzą się z Hutnikiem Kraków.

Do konfrontacji z ekipą z Małopolski białostoczanie przystąpią z pozycji 10. drużyny tabeli (32 punkty). Jak dotąd Jagiellończycy zanotowali dziewięć zwycięstw, pięć remisów i 10 porażek. Ostatnim ligowym spotkaniem podopiecznych Krzysztofa Zalewskiego była wyjazdowa wygrana z Górnikiem Zabrze 1:0.

– Mecz nie był wielkim widowiskiem z obu stron. Dominowała walka w środku pola, nie było za dużo sytuacji bramkowych. Wybijaliśmy przeciwników z rytmu, próbowaliśmy ich skontrować. Dużo emocji przyniosła natomiast końcówka. Na szczęście Mieszko Materna został bohaterem i obronił rzut karny. Wywieźliśmy z Zabrza bardzo cenne trzy punkty – mówił szkoleniowiec drużyny juniorów starszych Jagiellonii.

Słowo jeszcze o środowych rywalach Jagiellończyków. Hutnik Kraków to w tym momencie ekipa znajdująca się na ostatnim miejscu w szesnastozespołowej tabeli CLJ U-18. Jak dotąd młodzi piłkarze z województwa małopolskiego zgromadzili 10 punktów w 24 meczach. Ich bilans to trzy zwycięstwa, jeden remis i 20 porażek. Jesienią Jagiellończycy pokonali na wyjeździe z krakowian 4:0. Niech i tym razem rezultat będzie korzystny dla naszych chłopców. Trzymamy kciuki.

Początek zaległego meczu Jagiellonia Białystok – Hutnik Kraków rozgrywanego w ramach 21. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18 o godzinie 12:00 w środę, 19 maja. Trzymamy kciuki za Żółto-Czerwonych. Informujemy, że transmisję wideo z tego spotkania będzie można obejrzeć w serwisie YouTube na kanale JagaTV.

Przypominamy również, że spotkania odbywające się na terenie Ośrodka Treningowego Jagiellonii Białystok przy ul. Elewatorskiej od 15 maja rozgrywane są już z udziałem publiczności. Na trybunach można zająć 25 procent dostępnych miejsc. Obowiązuje zasada pierwszeństwa.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00