AktualnościOkręgowy Puchar Polski: O triumf z Olimpią

Okręgowy Puchar Polski: O triumf z Olimpią

Już w najbliższą środę (19.05) w Hajnówce odbędzie się finał Okręgowego Pucharu Polski. O godzinie 17:00 Jagiellonia II Białystok zmierzy się z Olimpią Zambrów. Trzymamy kciuki za Żółto-Czerwonych.

W drodze do finału podopieczni Wojciecha Kobeszki pokonali czterech rywali. W 1/16 rozgromili Hurtownię Krokus Białystok 16:0, w 1/8 rozbili Warmię Grajewo 5:1, w takim samym rozmiarze w ćwierćfinale odprawili z kwitkiem KS Śniadowo, a w bardzo zaciętym półfinałowym starciu po rzutach karnych uporali się z Wissą Szczuczyn.

– Mogło się wydawać, że droga do półfinału była dość łatwa, aczkolwiek każdy z przeciwników postawił trudne warunki, ale dawaliśmy radę. W starciu z Wissą mieliśmy duże problemy, ale rozstrzygnęliśmy rzuty karne na swoją korzyść – mówi trener Kobeszko.

W decydującym meczu w Hajnówce jego podopiecznych czeka starciem z rywalem nie byle jakim, bo trzecioligową Olimpia Zambrów. To jedna z najsilniejszych drużyn w stawce podlaskich zespołów w Okręgowym Pucharze Polski. Olimpia w drodze do finału okazała się lepsza od Czarnych Czarna Białostocka (7:1), Tura Bielsk Podlaski (4:1), Puszczy Hajnówka (7:0) i KS-u Michałowo (4:1).

– Warto docenić naszego rywala, bo to właśnie Olimpia niczym walec rozjeżdżała kolejnych przeciwników w drodze do finału – zauważa szkoleniowiec jagiellońskich rezerw.

Warto wspomnieć, że Jagiellonia II Białystok miała już okazję w tym sezonie rywalizować z Olimpią Zambrów w rozgrywkach trzeciej ligi, gr I. Był to mecz 6. kolejki, w którym lepsi okazali się „Żółto-Czerwoni”. Wygrali oni w Zambrowie 2:1 po golach Eryka Matusa i Macieja Masa. Jedyna bramka dla Biało-Niebieskich była autorstwa Kamila Zalewskiego.

Jagiellonia II Białystok na boiskach trzeciej ligi w bieżącym sezonie radzi sobie zdecydowanie lepiej od zambrowian. Białostoczanie w rundzie zasadniczej zajęli piąte miejsce, czym zapewnili sobie prawo gry w grupie mistrzowskiej. Zambrowianie niestety są w grupie spadkowej, obecnie na 19. miejscu w tabeli i wiele wskazuje na to, że będą musieli pogodzić się z degradacją do czwartej ligi.

Co ciekawe, w zespole Olimpii grają obecnie wypożyczeni z Jagiellonii zawodnicy, jak Kacper Głowicki, Mateusz Maliszewski i Bartosz Gołaszewski. Są też m.in. byli Jagiellończycy – Patryk Malinowski i Adam Radecki.

Jak będzie w finale Okręgowego Pucharu Polski? Głęboko wierzymy, że trofeum wzniosą piłkarze naszego drugiego zespołu.

Początek finałowego starcia Okręgowego Pucharu Polski, w którym Olimpia Zambrów zmierzy się z Jagiellonią II Białystok w środę (19.05) o godzinie 17:00. Informujemy, że transmisję wideo z tego spotkania będzie można obejrzeć w serwisie YouTube na kanale JagaTV. Link poniżej.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00