AktualnościOkręgowy Puchar Polski: Porażka w finale

Okręgowy Puchar Polski: Porażka w finale

Przegraną 1:3 Jagiellonii II Białystok zakończyło się finałowe starcie Okręgowego Pucharu Polski z Olimpią Zambrów. W meczu rozegranym w Hajnówce jedynego gola dla Żółto-Czerwonych strzelił Maciej Twarowski.

W pierwszych dziesięciu minutach środowej rywalizacji tempo było bardzo spokojne. Na dogodną szansę poczekaliśmy do 19. minuty, kiedy to Kamil Sakowicz nie trafił do bramki po dośrodkowaniu Jarmołowicza. Chwilę później Żółto-Czerwoni mogli unieść ręce w geście triumfu. Po centrze Majsterka z prawej strony najwyżej w polu karnym wyskoczył Maciej Twarowski i to właśnie on dał Jagiellończykom prowadzenie.

Żółto-Czerwoni przez pół godziny gry kontrolowali wydarzenia na boisku i nic nie zapowiadało nieszczęścia, które dopadło białostoczan w końcówce pierwszej połowy. Najpierw w 33. minucie został podyktowany rzut karny dla Olimpii, który wykorzystał Kamil Zalewski. Ten sam zawodnik w 41. minucie skutecznie sfinalizował kontratak Biało-Niebieskich, wygrywając pojedynek sam na sam z Gostomskim. Asystę zaliczył bardzo aktywny tego dnia Shun Shibata. Do przerwy prowadziła Olimpia.

Po zmianie stron Jagiellończycy mieli problem ze sforsowaniem dobrze zastawionego muru obronnego przez rywali. Zambrowianie grali pewnie w defensywie i skutecznie w ataku. W 66. minucie Kamil Zalewski wykorzystał źle zastawioną pułapkę ofsajdową przez obrońców Jagiellonii i tym samym skompletował hat-tricka. Trener Wojciech Kobeszko próbował zmianami ratować sytuację, ale roszady niewiele pomogły. Były jednak sytuacje, które można było zamienić na gola. Swoje okazje mieli między innymi Twarowski i Bartosz Bayer, ale żaden z nich już nie był w stanie pokonać dobrze dysponowanego tego dnia Mateusza Taudula. Olimpia Zambrów została zwycięzcą tegorocznej edycji Okręgowego Pucharu Polski. Gratulujemy naszemu przeciwnikowi.