AktualnościCLJ U-17: Wyjazd do Warszawy

CLJ U-17: Wyjazd do Warszawy

Już w najbliższą sobotę (22.05) juniorzy młodsi Jagiellonii Białystok rozegrają swój kolejny ligowy mecz w trwającym sezonie 2020/2021 Centralnej Ligi Juniorów U-17. „Żółto-Czerwoni” pojadą do Warszawy, gdzie zmierzą się z miejscową Polonią.

Za podopiecznymi trenera Tomasza Bernatowicza niezwykle udany okres. Jagiellończycy w ośmiu dotąd rozegranych spotkaniach ligowych odnieśli sześć zwycięstw, raz zremisowali i raz musieli pogodzić się z porażką. Taki bilans pozwolił im zgromadzić na swoim koncie 19 punktów, co daje możliwość przewodzenia stawce z trzema „oczkami” przewagi nad grupą pościgową. Wiceliderem tabeli jest aktualnie UKS SMS Łódź.

Jeżeli chodzi o ostatnie wyniki osiągane przez białostoczan z rocznika 2004, to prezentują się one okazale. Rundę wiosenną podopieczni trenera Tomasza Bernatowicza zainaugurowali wygranym 3:1, po golach Bernatowicza, Skowronka i Piórkowskiego, starciem z Ząbkovią Ząbki. Później były triumfy nad UKS SMS Łódź (5:2), Ursusem Warszawa (3:1), Zniczem Pruszków (4:1), Ząbkovią Ząbki (7:0) oraz ostatnio Zniczem Pruszków (5:2). Jedyna jak dotąd porażka młodych graczy Jagi miała miejsce w 9. kolejce, kiedy ulegli na wyjeździe UKS SMS Łódź (1:2). Natomiast jedyny remis Jagiellończyków miał miejsce w 10. serii gier – 3:3 z Ursusem Warszawa.

– Nie było dzisiaj z nami Damiana Wojdakowskiego. Zmagaliśmy się też z absencją Skoka. Skowronek natomiast dostał tylko kilka minut w końcówce, ze względu na powrót po meczach reprezentacji. Zagrali inni chłopcy, zaprezentowali się dobrze, to się liczy. Nie mamy żadnych poważnych kontuzji, będziemy trenowali w przyszłym tygodniu w pełnym składzie personalnym – mówił trener Tomasz Bernatowicz po zeszłotygodniowym spotkaniu ze Zniczem Pruszków (wygrana 5:2), odnosząc się do sytuacji kadrowej zespołu juniorów młodszych. Można się zatem spodziewać, że w spotkaniu z Polonią dojdzie do kilku zmian w składzie, a ponadto do dobrej dyspozycji dojdą ostatnio kontuzjowani gracze.

Słowo jeszcze o zespole najbliższych rywali „Żółto-Czerwonych”. MKS Polonia Warszawa zajmuje aktualnie 4. miejsce w tabeli CLJ U-17. Warszawianie zgromadzili jak dotąd na swoim koncie 14 punktów dzięki bilansowi czterech zwycięstw, dwóch remisów i trzech porażek. Taki dorobek daje młodym graczom „Czarnych Koszul” pięć „oczek” straty do lidera oraz dziewięć punktów przewagi nad strefą spadkową. Warto odnotować, że młodzi piłkarze Polonii mają o jedno spotkanie więcej rozegrane w lidze.

Początek wyjazdowego meczu AP Jagiellonia Białystok (2004) z Polonią Warszawa w sobotę, 22 maja, o godzinie 17:00.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00