AktualnościCLJ U-18: Zaległy mecz z Legią

CLJ U-18: Zaległy mecz z Legią

Już w najbliższą niedzielę (23.05) juniorzy starsi Jagiellonii Białystok rozegrają swój kolejny ligowy mecz w trwającym sezonie 2020/2021 Centralnej Ligi Juniorów. „Żółto-Czerwoni” zmierzą się, na wyjeździe, z Legią Warszawa.

Obecnie drużyna U-18 Jagiellonii Białystok zajmuje 9. miejsce w tabeli Centralnej Ligi Juniorów. Bilans białostoczan to 10 zwycięstw, pięć remisów i 10 porażek. Jak dotąd, po rozegraniu 25 spotkań, Jagiellończycy uzbierali na swoim koncie 35 punktów. Taki dorobek daje im dziewięć „oczek” przewagi nad strefą spadkową, zaczynającą się od 13. pozycji, aktualnie zajmowanej przez Gwarka Zabrze (26 punktów). Swój ostatni mecz ligowy juniorzy starsi Jagi rozegrali w minioną środę, 19 maja. Było to zaległy spotkanie 21. kolejki. Pokonali oni wówczas przy Elewatorskiej zespół zamykający tabelę CLJ, Hutnik Kraków, w rozmiarze aż 11:0. Pełną relację z meczu znajdziecie TUTAJ.

– Nasza gra w defensywie była dobrze zorganizowana, solidna, na dobrym poziomie. Nie pozwoliliśmy rywalom na stworzenie zbyt wielu sytuacji, dzięki czemu zagraliśmy, kolejny raz, na zero z tyłu. Do końca sezonu pozostało jeszcze pięć spotkań. Do każdego następnego meczu podchodzimy poważnie. Chcemy odnosić zwycięstwa i grać najlepiej jak potrafimy – mówił po spotkaniu z krakowianami szkoleniowiec Jagiellonii Białystok, trener Krzysztof Zalewski.

Słowo jeszcze o najbliższych rywalach białostoczan. Legia Warszawa to aktualnie piąta siła ligi. Warszawianie jak dotąd zgromadzili na swoim koncie 41 punktów. Ich bilans to 11 zwycięstw, osiem remisów i sześć porażek. W swoim ostatnim spotkaniu na poziomie CLJ Legioniści, na wyjeździe, grali z Cracovią. W Rącznej padł remis 3:3, dzięki któremu Legioniści dopisali sobie do dorobku kolejny punkt. Ich strata do lidera wynosi 12 punktów, a ich przewaga nad Jagiellonią to sześć „oczek”.

Początek meczu Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok, rozgrywanego w ramach zaległej, 22. serii gier, w najbliższą niedzielę, 23 maja, o godzinie 12:00.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00