AktualnościIII liga: Podejmą Czarne Koszule

III liga: Podejmą Czarne Koszule

Już w najbliższą sobotę (22.05) Jagiellonia II Białystok rozegra swój kolejny mecz w sezonie 2020/2021 grupy I III ligi. Żółto-Czerwoni podejmą Polonię Warszawa.

Podopieczni Wojciecha Kobeszki zajmują obecnie 8. miejsce w tabeli grupy mistrzowskiej. Należy oczywiście pamiętać, że po podziale tabeli na dwie grupy, wspomnianą mistrzowską oraz spadkową, jagiellońskie rezerwy nie muszą się już martwić o ligowy byt, bowiem utrzymanie mają zagwarantowane. Bilans spotkań Jagiellończyków w trwającej kampanii to 13 zwycięstw, pięć remisów i 11 porażek. Z kolei bilans bramkowy białostoczan to 53 strzelonych i 45 straconych goli.

Ostatni mecz ligowy to dla białostoczan domowa porażka z Unią Skierniewice 1:2, a jedynego gola dla Jagi strzelił Michał Kosikowski. Ponadto w środku tygodnia Żółto-Czerwoni rozegrali również spotkanie w ramach finału Okręgowego Pucharu Polski, w którym przegrali z Olimpią Zambrów 1:3.

Warto jeszcze wspomnieć, że Jagiellonia II Białystok miała już okazję w tym sezonie rywalizować z Polonią Warszawa. Jesienią w rundzie zasadniczej podopieczni Wojciecha Kobeszki zremisowali w meczu rozegranym w Zambrowie 1:1. Natomiast w grupie mistrzowskiej kilka tygodni temu Polonia zwyciężyła pewnie, 3:0.

Czarne Koszule to aktualnie szósta siła ligi. Zawodnicy z województwa mazowieckiego zgromadzili jak dotąd na swoim koncie, dzięki 13 zwycięstwom i sześciu remisom, 45 punktów (o jedno „oczko” więcej od jagiellońskich rezerw). Obraz ich dorobku uzupełnia 10 poniesionych porażek. Ich bilans bramkowy to 46 zdobytych i 35 straconych bramek. Poprzednim spotkaniem z udziałem zawodników Polonii był mecz 30. kolejki, w którym piłkarze z Warszawy przegrali u siebie z liderującą Pogonią Grodzisk Mazowiecki 0:2.

Początek meczu Jagiellonia II Białystok – Polonia Warszawa, rozgrywanego w ramach 31. kolejki gr. I III ligi, w sobotę (22.05) o godzinie 13:00. Informujemy, że transmisję wideo z tego starcia będzie można obejrzeć w serwisie YouTube na kanale JagaTV. Przypominamy również, że spotkania odbywające się na terenie Ośrodka Treningowego Jagiellonii Białystok przy ul. Elewatorskiej od 15 maja rozgrywane są już z udziałem publiczności. Na trybunach można zająć 25 procent dostępnych miejsc. Obowiązuje zasada pierwszeństwa.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00