AktualnościCLJ U-18: Remis z Legią

CLJ U-18: Remis z Legią

Remisem 3:3 zakończyło się niedzielne (23.05) wyjazdowe spotkanie juniorów starszych Jagiellonii Białystok z Legią Warszawa, rozgrywane w ramach 22. kolejki Centralnej Ligi Juniorów. Punkt „Żółto-Czerwonym” zapewnił Krzysztof Toporkiewicz, autor hat-tricka.

O pomeczowy komentarz poprosiliśmy szkoleniowca Jagiellonii, Krzysztofa Zalewskiego. – To był mecz, w którym było dużo emocji. To spotkanie trzymało w napięciu do samego końca. Dobrze rozpoczęliśmy pierwszą połowę. Po błędzie defensywy i bramkarza Legii Krzysztof Toporkiewicz skierował piłkę do praktycznie pustej bramki gospodarzy. Później mieliśmy jeszcze idealną sytuację do podwyższenia na 2:0, ale Radek Zyśk trafił w poprzeczkę. Przeciwnik też był groźny, miał swoje sytuacje do przerwy. Momentami było niebezpiecznie. Po przerwie Legia mocno ruszyła i zaraz na początku drugiej połowy doprowadziła do wyrównania. Zawodnik Legii trafił bezpośrednio z rzutu wolnego w okienko. Później mecz się wyrównał, a nawet powiedziałbym, że z nieco większą inicjatywą po naszej stronie. Swoją przewagę udokumentowaliśmy bramką, którą Krzysiek Toporkiewicz zdobył skutecznie egzekwując rzut karny, przyznany za faul na Igorze Szczygle. Warszawianie ponownie doprowadzili do wyrównania, również wykorzystując „jedenastkę”, podyktowaną po przypadkowym zagraniu piłki ręką w naszym polu karnym. Prowadzenie w końcówce dał nam Krzysiek Toporkiewicz, ale tuż przed końcem spotkania gospodarze, po raz trzeci, wyrównali. Wynik jest sprawiedliwy. Legia miała swoje szanse. Mimo straty bramki w samej końcówce trzeba docenić przeciwnika – powiedział trener Zalewski.

Obecnie Jagiellończycy zajmują 9. miejsce w tabeli CLJ z dorobkiem 36 punktów. Ich bilans to 10 zwycięstw, sześć remisów i 10 porażek. Na cztery kolejki przed końcem sezonu 2020/2021 białostoczanie mają siedem punktów przewagi nad składającą się z czterech zespołów strefą spadkową. Pierwsze miejsce w tejże strefie zajmuje obecnie Gwarek Zabrze (29 „oczek”).

Swój kolejny ligowy mecz podopieczni trenera Zalewskiego rozegrają już w najbliższą niedzielę, 30 maja. Podejmą wtedy, przy Elewatorskiej, inny zespół z Warszawy, Escolę Varsovia. Początek tego meczu o godz. 13:30.

Informujemy, że transmisję wideo z tego starcia będzie można obejrzeć w serwisie YouTube na kanale JagaTV. Przypominamy również, że spotkania odbywające się na terenie Ośrodka Treningowego Jagiellonii Białystok przy ul. Elewatorskiej od 15 maja rozgrywane są już z udziałem publiczności. Na trybunach można zająć 25 procent dostępnych miejsc. Obowiązuje zasada pierwszeństwa.