AktualnościCLJ U-17: Porażka z Polonią

CLJ U-17: Porażka z Polonią

Przegraną juniorów młodszych Jagiellonii w rozmiarze 1:2 zakończył się sobotni (22.05), wyjazdowy mecz 12. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-17 z MKS Polonią Warszawa. Autorem jedynej jagiellońskiej bramki był Adrian Podczarski (8’).

O pomeczowy komentarz poprosiliśmy szkoleniowca AP Jagiellonii Białystok, Tomasza Bernatowicz. – Wiedzieliśmy, że będzie to trudny mecz. Znaliśmy styl gry Polonii, który można scharakteryzować jako bardzo agresywny futbol. W pierwszej połowie zaprezentowaliśmy się naprawdę bardzo dobrze. Szkoda, że nie strzeliliśmy więcej niż jednego gola, mimo kilku sytuacji. Bramkę zdobyli za to gospodarze, którzy wyrównali tuż przed przerwą. Po zmianie stron nasza gra była dużo gorsza niż w pierwszej połowie. Polonia wykazała większą determinacje, stwarzała  więcej sytuacji od nas. Trzeba przyznać, że zasłużenie wyszli na prowadzenie. Chcieliśmy odpowiedzieć, ale grało nam się bardzo trudno. Jeżeli chodzi o aspekt sportowy można powiedzieć, moim zdaniem, że pierwsza połowa należała do nas, a druga dla Polonii – powiedział trener Bernatowicz.

– Bramkę straciliśmy po niezłej akcji gospodarzy. Piłka prostopadła, zagrana w tempo, idealnie do wbiegającego skrzydłowego, który w sytuacji sam na sam strzelił gola. Można pewnie było tego błędu uniknąć, ale nie był to już typowy błąd indywidualny, który zdarzyć się może przy wyprowadzeniu lub przyjęciu piłki – zakończył opiekun rocznika 2004.

Obecnie Jagiellończycy pozostają liderem CLJ U-17 z 19 punktami na koncie i przewagą jednego „oczka” nad drugim w stawce zespołem, którym aktualnie jest Stomil Olsztyn. Bilans białostoczan to sześć zwycięstw, remis i dwie porażki. Bilans bramkowy podopiecznych trenera Tomasza Bernatowicza to 32 strzelone i 14 straconych goli.

Juniorzy młodsi „Dumy Podlasia” szybko będą mieli okazję do rewanżu na swoich rówieśnikach z Warszawy. Swój kolejny ligowy mecz „Żółto-Czerwoni” rozegrają już w najbliższą niedzielę, 30 maja. Podejmą wówczas przy Elewatorskiej, o godzinie 16:00, zespół MKS Polonia Warszawa. Spotkanie zostanie rozegrane w ramach zaległej 5. serii gier.

Przypominam, że spotkania odbywające się na terenie Ośrodka Treningowego Jagiellonii Białystok przy ul. Elewatorskiej od 15 maja rozgrywane są już z udziałem publiczności. Na trybunach można zająć 25 procent dostępnych miejsc. Obowiązuje zasada pierwszeństwa.