AktualnościJuniorzy i plotki, czyli w prasie o Jadze

Juniorzy i plotki, czyli w prasie o Jadze

W środowej prasie media relacjonują mecz z udziałem CLJ, a także informują o plotkach transferowych.

Kurier Poranny

Juniorzy na remis z Legią. – Trzy razy wychodziła Jagiellonia na prowadzenie w meczu Centralnej Ligi Juniorów U18 z Legią Warszawa. Trzy razy pokonał bramkarza stołecznej jedenastki Krzysztof Toporkiewicz i trzy razy Legia odpowiadała golami. Mecz zakończył się remisem 3:3. (…) Kolejny ligowy mecz podopieczni trenera Zalewskiego rozegrają już w najbliższą niedzielę, 30 maja. Rywalem Żółto-Czerwonych będzie Escola Varsovia. Początek meczu przy ul. Elewatorskiej o godz. 13.30. (…) Kolejny ligowy mecz podopieczni trenera Zalewskiego rozegrają już w najbliższą niedzielę, 30 maja. Rywalem Żółto-Czerwonych będzie Escola Varsovia. Początek meczu przy ul. Elewatorskiej o godz. 13.30.

Ekstraklasa podzieliła środki finansowe. – PKO Ekstraklasa w tym sezonie przeznaczyła na wypłaty dla klubów rekordową kwotę 230,5 mln zł. Pieniądze wypłacane były z pięciu źródeł. Każdy klub dostał stałą kwotę za sam udział w rozgrywkach, która w tym sezonie wynosiła 6 325 000 zł oraz 125 000 zł na wykonywanie testów na koronawirusa. (…) – Tydzień temu zamknęliśmy sezon 2020/21 PKO Bank Polski Ekstraklasa sportowo, a teraz przeprowadzamy finalne finansowe rozliczenie. Wypłaciliśmy po zakończeniu rozgrywek całość planowanych środków, a wkrótce kluby otrzymają z Ekstraklasy dodatkowe przelewy na łączną kwotę 5 mln zł, co jest ponadplanowym wynikiem w stosunku do przyjętego budżetu. To kolejny sezon na nowym, wyższym poziomie wpływów przekazywanych klubom. Mimo pandemii utrzymaliśmy rekordowe kontrakty mediowe i wszystkie umowy sponsorskie, a dodatkowo wygospodarowaliśmy około 5 mln zł, które wypłacimy klubom w najbliższych dniach – mówi Marcin Animucki, prezes Ekstraklasa S.A.

Przegląd Sportowy

Kwiecień i Szymonowicz zagrają w Wiśle Płock? – W gronie piłkarzy mogących przejść do klubu z Mazowsza jest kilka nazwisk znanych z ekstraklasy. Do płockiej drużyny mogą dołączyć: Dawid Szymonowicz (ostatnio Cracovia), Bartosz Kwiecień (Jagiellonia Białystok), Miłosz Szczepański (Raków Częstochowa) i Mateusz Cholewiak (Legia Warszawa).

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00