AktualnościCLJ U-18: Przy Elewatorskiej podejmujemy Escolę Varsovia

CLJ U-18: Przy Elewatorskiej podejmujemy Escolę Varsovia

Już w najbliższą niedzielę (30.05) juniorzy starsi Jagiellonii Białystok rozegrają swój kolejny mecz w trwającym sezonie 2020/2021 Centralnej Ligi Juniorów. „Żółto-Czerwoni” w niedzielne popołudnie podejmą przy Elewatorskiej, w zaległy spotkaniu 23. kolejki, zespół Escoli Varsovia Warszawa.

Białostoczanie zajmują obecnie 9. miejsce w tabeli CLJ, z dorobkiem 36 punktów i bilansem 10 zwycięstw, sześciu remisów i 10 porażek (58-44). Przewaga podopiecznych trenera Krzysztofa Zalewskiego nad strefą spadkową, na cztery kolejki przed końcem zmagań, wynosi siedem „oczek”. Taka właśnie jest różnica pomiędzy Jagiellończykami, a drużyną z pierwszego miejsca oznaczającego relegację z CLJ-otki, czyli Gwarkiem Zabrze.

Swój poprzedni ligowy mecz piłkarze Jagi rozegrali przed tygodniem, w niedzielę, 23 maja. Było to wyjazdowe starcie z Legią Warszawa, zakończone remisem 3:3 (Toporkiewicz 6’, 75’ K, 84’). Mimo braku wygranej w tej konfrontacji trzeba wspomnieć o przedłużeniu ze strony juniorów starszych Jagi serii meczów bez porażki w lidze. Taka passa trwa od momentu wznowienia rozgrywek po przymusowej przerwie, już od sześciu spotkań. Zaliczyć do niej trzeba, poza wspomnianym meczem z Legią, wysokie zwycięstwo nad Hutnikiem Kraków (11:0), wyjazdową wygraną z Górnikiem Zabrze (1:0), bezbramkowy remis z Cracovią, wygraną w Gdańsku z miejscową Lechią (3:2) oraz podział punktów z UKS SMS Łódź (0:0).

Słowo jeszcze o najbliższych rywalach Jagiellonii Białystok, czyli zespole Escoli Varsovia Warszawa. Drużyna ze stolicy zajmuje obecnie 7. miejsce w tabeli Centralnej Ligi Juniorów z dorobkiem 39 punktów i bilansem 11 zwycięstw, sześciu remisów i dziewięciu porażek. Przewaga warszawian nad juniorami starszymi Jagiellonii to zaledwie dwa punkty. Ostatnim meczem ligowym Escoli było domowe starcie z Cracovią zakończone remisem 2:2. Autorami goli dla ekipy z województwa mazowieckiego byli Jabłoński (88’) i Błachewicz (90’).

Początek meczu Jagiellonia Białystok – Escola Varsovia Warszawa, rozgrywanego w ramach 23. kolejki Centralnej Ligi Juniorów, w niedzielę (30.05) o godzinie 13:30. Informujemy, że transmisję wideo z tego starcia będzie można obejrzeć w serwisie YouTube na kanale JagaTV. Przypominamy również, że spotkania odbywające się na terenie Ośrodka Treningowego Jagiellonii Białystok przy ul. Elewatorskiej od 15 maja rozgrywane są już z udziałem publiczności. Na trybunach można zająć 25 procent dostępnych miejsc. Obowiązuje zasada pierwszeństwa.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00