AktualnościIII liga: Starcie z wiceliderem

III liga: Starcie z wiceliderem

Już w najbliższą sobotę (29.05) Jagiellonia II Białystok rozegra swój kolejny mecz w sezonie 2020/2021 grupy I III ligi. Żółto-Czerwoni na wyjeździe zmierzą się ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

Podopieczni Wojciecha Kobeszki zajmują obecnie 8. miejsce w tabeli grupy mistrzowskiej. Jagiellońskie rezerwy nie muszą się już martwić o ligowy byt, bowiem utrzymanie mają zagwarantowane. Bilans spotkań Jagiellończyków w trwającej kampanii to 13 zwycięstw, pięć remisów i 12 porażek. Z kolei bilans bramkowy białostoczan to 53 strzelonych i 47 straconych goli.

Ostatni mecz ligowy to dla białostoczan domowa porażka z Polonią Warszawa 0:2. Warto wspomnieć, że Jagiellonia II Białystok miała już okazję w tym sezonie rywalizować ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Jesienią w rundzie zasadniczej podopieczni Wojciecha Kobeszki wygrali na wyjeździe 3:1. Natomiast w grupie mistrzowskiej kilka tygodni temu Świt zrewanżował się Jagiellończykom przy Elewatorskiej, pokonując Jagę 2:1.

Świt to aktualnie druga siła ligi. Zawodnicy z województwa mazowieckiego zgromadzili jak dotąd na swoim koncie, dzięki 19 zwycięstwom i czterem remisom, 61 punktów. Obraz ich dorobku uzupełnia siedem poniesionych porażek. Ich bilans bramkowy to 57 zdobytych i 31 straconych bramek. Poprzednim spotkaniem z udziałem zawodników Świtu był mecz 31. kolejki, w którym piłkarze z Nowego Dworu Mazowieckiego rozbili u siebie Znicz Biała Piska 7:1.

Początek meczu Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Jagiellonia II Białystok, rozgrywanego w ramach 32. kolejki gr. I III ligi, w sobotę (29.05) o godzinie 17:00. Trzymamy kciuki za udany występ Żółto-Czerwonych.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00