AktualnościCLJ U-17: Domowy mecz z MKS Polonią Warszawa

CLJ U-17: Domowy mecz z MKS Polonią Warszawa

Już w najbliższą niedzielę (30.05) juniorzy młodsi Jagiellonii Białystok rozegrają swój kolejny mecz w trwającej rundzie wiosennej sezonu 2020/2021 Centralnej Ligi Juniorów U-17. „Żółto-Czerwoni” w niedzielne popołudnie podejmą przy Elewatorskiej, w zaległy spotkaniu 5. kolejki, zespół MKS Polonia Warszawa.

Białostoczanie przewodzą obecnie stawce. Z dorobkiem 19 punktów zgromadzonych na przestrzeni dziewięciu meczów Jagiellończycy są obecnie liderem CLJ U-17. Bilans młodych piłkarzy „Dumy Podlasia” w rundzie wiosennej to sześć zwycięstw, jeden remis i dwie porażki (32-14). Przewaga podopiecznych trenera Tomasza Bernatowicza nad resztą stawki, na pięć kolejek przed końcem zmagań, wynosi raptem jedno „oczko”. Taka właśnie jest różnica pomiędzy Jagiellończykami, a obecnym wiceliderem, Stomilem Olsztyn.

Swój poprzedni ligowy mecz piłkarze Jagi rozegrali przed tygodniem – w sobotę 22 maja. Mierzyli się oni wówczas, na wyjeździe, właśnie z zespołem MKS Polonii Warszawa, zatem nadchodzące niedzielne starcie można poniekąd rozpatrywać w ramach rewanżu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy w rozmiarze 2:1. Jedynego jagiellońskiego gola strzelił Podczarski (8’). Dla warszawian trafiali wówczas Antkiewicz (42’) i Florczuk (88’). Jeżeli chodzi o wcześniej osiągane przez białostoczan rezultaty to prezentują się one następująco – domowa wygrana 5:2 ze Zniczem Pruszków, domowy remis 3:3 z Ursusem Warszawa, zwycięstwo w delegacji nad Zniczem Pruszków (4:1), wyjazdowa porażka z UKS SMS Łódź (1:2) oraz wysoka wiktoria z Ząbkovią Zabki (7:0). Powyższe rezultaty „Żółto-Czerwoni” osiągnęli już po wznowieniu rozgrywek po przymusowej przerwie.

Słowo jeszcze o najbliższych rywalach Jagiellonii Białystok, czyli zespole MKS Polonii Warszawa. Drużyna ze stolicy Polski zajmuje obecnie 3. miejsce w tabeli CLJ U-17 z dorobkiem 17 punktów i bilansem pięciu zwycięstw, dwóch remisów i trzech porażek (27-21). Strata do lidera, czyli Jagiellonii, wynosi dwa „oczka” Warto zaznaczyć, że Polonia jest obecnie jedną z dwóch drużyn w stawce, które rozegrały o jeden mecz więcej od reszty zespołów. Mowa o starciu 6. kolejki – remis 1:1 ze Zniczem Pruszków. Pozostałe mecze z tej zaległej serii gier jeszcze się nie odbyły.

Początek meczu AP Jagiellonia Białystok 2004 – MKS Polonia Warszawa, rozgrywanego w ramach zaległej 5. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-17, w niedzielę (30.05) o godzinie 16:00. Informujemy, że transmisję wideo z tego starcia będzie można obejrzeć w serwisie YouTube na kanale JagaTV. Przypominamy również, że spotkania odbywające się na terenie Ośrodka Treningowego Jagiellonii Białystok przy ul. Elewatorskiej od 15 maja rozgrywane są już z udziałem publiczności. Na trybunach można zająć 25 procent dostępnych miejsc. Obowiązuje zasada pierwszeństwa.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00