AktualnościIII Liga: Wyjazdowa porażka rezerw Jagi

III Liga: Wyjazdowa porażka rezerw Jagi

Przegraną zakończył się dla zespołu Jagiellonii II Białystok wyjazdowy mecz 32. kolejki grupy I III ligi. „Żółto-Czerwoni” ulegli Świtowi Nowy Dwór Mazowiecki 0:1. Jedyną bramkę w spotkaniu, decydującą o wygranej, zdobył w 38. minucie Arkadiusz Ciach, który skutecznie egzekwował rzut karny.

O pomeczowy komentarz poprosiliśmy szkoleniowca jagiellońskich rezerw, Wojciecha Kobeszkę. – Szkoda, że dzisiejsze spotkanie tak się zakończyło. Zanotowaliśmy minimalną porażkę, ale jednak porażkę. Bramkę straciliśmy po rzucie karnym, który był niepotrzebnie sprokurowany. Uważam, że jak na posiadane przez nas obecnie możliwości, zagraliśmy całkiem przyzwoity mecz. W pierwszej połowie mieliśmy swoje okazje. Po uderzeniu Mikołaja Wasilewskiego piłkę praktycznie z linii bramkowej głową wybił obrońca gospodarzy. Z kolei strzał Eryka Matusa minimalnie minął słupek. W tym starciu przeprowadziliśmy kilka ciekawych ataków, próbowaliśmy stawić czoła wiceliderowi. Uważam, że w przekroju całego spotkania udało nam się to nieźle. Gospodarzom trzeba oddać, że mieli swoje okazje, byli bardzo groźnym przeciwnikiem. Przeważnie jednak na posterunku był w tym meczu Hubert Gostomski. Po zmianie stron to my mieliśmy przewagę w polu, momentami dosyć sporą. Nie potrafiliśmy jednak wykreować sytuacji, niemniej kilka razy zagroziliśmy bramce Świtu. Niestety, nie były to szanse stuprocentowe, które mogłyby przynieść nam gola. Szkoda, staraliśmy się wyciągnąć maksimum z meczu. W przekroju całego spotkania uważam, że trzeba pochwalić chłopaków. Tak jak już powiedziałem, na nasze obecne możliwości nie był to zły mecz. Dajemy tyle, ile możemy. Czekamy już na następny mecz, który będzie kolejną szansą na zgarnięcie punktów i odwrócenie ostatniej niekorzystnej dla nas serii – powiedział trener Kobeszko.

Aktualnie Jagiellonia II Białystok zamyka ośmiozespołową grupę mistrzowską w tabeli grupy I III ligi, z dorobkiem 44 punktów. Bilans białostoczan to 13 zwycięstw, pięć remisów i 13 porażek. Bilans bramkowy to natomiast 53 strzelone i 48 straconych goli.

W kolejnym spotkaniu ligowym, które odbędzie się w najbliższą sobotę, 5 czerwca, o godzinie 12:00, druga drużyna „Dumy Podlasia” podejmie przy Elewatorskiej rezerwy Legii Warszawa. Informujemy, że transmisję wideo z tego starcia będzie można obejrzeć w serwisie YouTube na kanale JagaTV. Przypominamy również, że spotkania odbywające się na terenie Ośrodka Treningowego Jagiellonii Białystok przy ul. Elewatorskiej od 15 maja rozgrywane są już z udziałem publiczności. Na trybunach można zająć 25 procent dostępnych miejsc. Obowiązuje zasada pierwszeństwa.

32. kolejka gr. I III ligi, 29.05.2021 r.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Jagiellonia II Białystok 1:0 (1:0).

Gol: Ciach (38’) z rzutu karnego.

Skład Jagiellonii II: Gostomski – Huczko (Kosikowski 86’), Majsterek, Płoszkiewicz (K), Jarosz, Matras, Bayer, Wasilewski (Jarmołowicz 63’), Matus (Arłukowicz 86’), Sakowicz (Mościcki 71’), Zyśk (Lutostański 46’).

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00