AktualnościCLJ U-15: Wygrana z MUKS Kosą Konstancin

CLJ U-15: Wygrana z MUKS Kosą Konstancin

Zwycięstwem Jagiellonii Białystok SSA (2006) zakończył się niedzielny (30.05), domowy mecz „Żółto-Czerwonych” z MUKS-em Kosą Konstancin, rozgrywany w ramach zaległej, 5. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-15. Jagiellończycy pokonali przy Elewatorskiej zespół z województwa mazowieckiego w rozmiarze 2:1. Triumf piłkarzom Jagi zapewniły trafienia Czarnieckiego (13’) i Kozłowski (77’).

O pomeczowy komentarz poprosiliśmy szkoleniowca białostoczan, Przemysława Papiernika. – Pozytywem tego meczu jest to, że zdobyliśmy trzy punkty, natomiast nie o to chodzi w piłce młodzieżowej. Uważam, że zagraliśmy słaby mecz. Byliśmy zespołem grającym nerwowo, niedokładnie, rażącym niedokładnością w bardzo prostych sytuacjach, co jest dla nas niewytłumaczalne. Natomiast, jak powtarzałem wielokrotnie, jest to piłka młodzieżowa i takie rzeczy mogą się przytrafić. Niemniej jesteśmy już na takim poziomie, że raczej nie powinny się wydarzyć. Są trzy punkty, utrzymujemy serie zwycięstw, to jest fajne. Patrzymy jednak przez pryzmat gry, a ona w tym spotkaniu była na dosyć niskim poziomie. Nie jesteśmy z tego zadowoleni i w nadchodzących starcia będziemy się starali zmienić ten stan rzeczy. Wcześniejsze starcia były w naszym wykonaniu pozytywne – powiedział trener Papiernik.

Obecnie młodzi gracze „Żółto-Czerwonych”, po rozegraniu 10 spotkań, znajdują się na najniższym stopniu podium z dorobkiem 19 punktów i stratą dziewięciu „oczek” do aktualnego lidera, którym jest Legia Warszawa. Bilans młodych zawodników ekipy ze stolicy województwa podlaskiego w kończącej się rundzie wiosennej sezonu 2020/2021 CLJ U-15 to sześć zwycięstw, remis i trzech porażek. Z kolei ich bilans bramkowy to 20 goli strzelonych i 16 straconych.

Swój kolejny ligowy mecz Jagiellończycy zagrają w najbliższą środę, 2 czerwca, o godzinie 17:00. Zmierzą się wtedy, na wyjeździe, z zespołem MKS Polonia Warszawa, aktualnie szóstą drużyną w ośmiozespołowej tabeli.

5. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-15, mecz zaległy. 30.05.2021 r.

Jagiellonia Białystok SSA (2006) – MUKS Kosa Konstancin 2:1 (1:0).

Gole: Czarniecki 13’; Kozłowski 77’ – Turzyński 65.

Skład Jagiellonii: Piekutowski – Wasiluk, Rusiłowicz (K), Koj (Trzciński 41’), Cholewa, Faberski (Siemieniuk 55’), Kozłowski, Pawelczyk (Mazurek 52’), Czarniecki (Kondraciuk 77’), Łupiński, Andruszkiewicz (Czajkowski 41’).

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00