AktualnościCLJ U-17: Ograli MKS Polonię przy Elewatorskiej

CLJ U-17: Ograli MKS Polonię przy Elewatorskiej

Zwycięstwem juniorów młodszych Jagiellonii Białystok w rozmiarze 4:2 zakończył się niedzielny (30.05), zaległy mecz 5. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-17. „Żółto-Czerwoni” podejmowali przy Elewatorskiej zespół MKS Polonia Warszawa. Zwycięstwo białostoczanom zapewniły trafienia Wojdakowskiego (45’), Celmera (56’), Skoka (59’) i Protaziuka (75’, rzut karny).

O pomeczowy komentarz poprosiliśmy szkoleniowca tego zespołu, Tomasza Bernatowicza. – To był jeden z najlepszych meczów w naszym wykonaniu w tej rundzie. Nieźle weszliśmy w to spotkanie. Od początku do końca kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń boiskowych. Myślę, że mogliśmy pokusić się o strzelenie jeszcze kilku goli. Mieliśmy bardzo dużo klarownych sytuacji, ale zabrakło nam skuteczności. Naszym problemem, jak zwykle, była obrona przy stałych fragmentach gry. Obie bramki dla rywali padły właśnie po tym elemencie gry. Wiemy, że przeciwnicy nastawiają się na grę ze stałych fragmentów. Niestety, ale nasz zespół, jeżeli chodzi o fizyczność, wzrost, troszkę ustępuję rywalom. Niemniej z optymizmem patrzymy w przyszłość, ponieważ zanotowaliśmy bardzo pozytywny występ – powiedział trener Bernatowicz.

Obecnie młodzi gracze „Żółto-Czerwonych”, po rozegraniu 10 spotkań, liderują tabeli z 22 punktami na koncie i trzema „oczkami” przewagi nad drugim w stawce zespołem, którym aktualnie jest UKS SMS Łódź. Bilans młodych zawodników ekipy ze stolicy województwa podlaskiego w powoli kończącej się rundzie wiosennej sezonu 2020/2021 CLJ U-17 to siedem zwycięstw, remis i dwie porażki. Z kolei ich bilans bramkowy to 36 goli strzelonych i 16 straconych. Warto zaznaczyć, że zarówno w klasyfikacji bramek zdobytych jak i straconych Jagiellończycy są najlepsi w lidze.

Swój kolejny ligowy mecz Jagiellończycy zagrają w najbliższą środę, 2 czerwca, o godzinie 15:00. Zmierzą się wtedy, na wyjeździe, z zespołem Legii Warszawa, aktualnie trzecią drużyną w ośmiozespołowej tabeli.

5. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-17, mecz zaległy. 30.05.2021 r.

AP Jagiellonia Białystok (2004) – MKS Polonia Warszawa 4:2 (1:0).

Gole: Wojdakowski 45’; Celmer 56’; Skok 59’; Protaziuk 75’ (rzut karny) – Włoch 52’; Pilarz 62’.

Skład Jagiellonii: Chomaciuk – Parzonko, Podczarski (K) (Piórkowski 13’), Celmer, Bernatowicz (Stec 86’), Żabiuk, Skok (Ubermanowicz 82’), Lewicki, Dąbrowski, Protaziuk, Wojdakowski (Baranowski 79’).

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00