AktualnościCLJ U-18: Ważne zwycięstwo Jagiellończyków

CLJ U-18: Ważne zwycięstwo Jagiellończyków

Wygraną w rozmiarze 4:1 zakończył się niedzielny (30.05), domowy mecz juniorów starszych Jagiellonii Białystok z Escolą Varsovia Warszawa, rozgrywany w ramach zaległej, 23. kolejki Centralnej Ligi Juniorów. „Żółto-Czerwoni” mogli się cieszyć ze zwycięstwa dzięki hat-trickowi Krzysztofa Toporkiewicza (12’, 21’, 51’) i trafieniu Kacpra Żarejki (90’).

O pomeczowy komentarz poprosiliśmy szkoleniowca Jagiellończyków, Krzysztofa Zalewskiego. – Był to dla nas bardzo trudny mecz. Mimo okazałego zwycięstwa 4:1, mieliśmy w tym spotkaniu swoje problemy. Nie był to najlepszy mecz w naszym wykonaniu. Powiedziałbym, że z ostatnich starć w dzisiejszym zaprezentowaliśmy się najsłabiej. Mieliśmy kłopoty z przetrzymaniem piłki i organizacją gry w środku. Momentami przeżywaliśmy trudne chwile. Tym bardziej należą się słowa uznania zespołowi za to, że wychodziliśmy z nich obronną ręką. Ofiarność w kilku sytuacjach i udało nam się zapobiec utracie bramki. Udało nam się zatem to, czego nie potrafiliśmy zrobić choćby w Warszawie, gdzie w końcówce daliśmy sobie strzelić gola. Dzisiaj determinacja w obronie pozwoliła nam utrzymać korzystny wynik do końca, a w końcówce jeszcze podwyższyć – powiedział trener Zalewski.

Dzięki niedzielnej wygranej juniorzy starsi Jagi bardzo przybliżyli się do utrzymania na obecnym poziomie rozgrywkowym. Obecnie juniorzy starsi „Dumy Podlasia” zajmują 7. miejsce w tabeli Centralnej Ligi Juniorów. Podopieczni trenera Zalewskiego zgromadzili jak dotąd na swoim koncie 39 punktów w 27 meczach. Ich bilans to 11 zwycięstw, sześć remisów i 10 porażek. Z kolei ich bilans bramkowy to 62 strzelone i 45 straconych goli. Najskuteczniejszym obecnie Jagiellończykiem na poziomie CLJ jest Krzysztof Toporkiewicz, który zdobył jak dotąd 16 bramek, o pięć mniej od liderującego klasyfikacji strzelców Kacpra Chełmeckiego z Wisły Kraków.

Swój kolejny mecz ligowy „Żółto-Czerwoni” rozegrają już w najbliższą sobotę, 5 czerwca, o godzinie 11:00. Pojadą wówczas do Szczecina, gdzie zmierzą się z miejscową Pogonią. Młodzi „Portowcy” to aktualnie trzecia siła ligi, która do liderującego Zagłębia Lubin tracą zaledwie dwa „oczka”.

23. kolejka Centralnej Ligi Juniorów, mecz zaległy. 30.05.2021 r.

Jagiellonia Białystok – Escola Varsovia Warszawa 4:1 (2:1).

Gole: Toporkiewicz 12’, 21’, 51’ (rzut karny); Żarejko 90’ – Żukowski 39’ (gol samobójczy).

Skład Jagiellonii: Materna – Żarejko, Latuszek, Żukowski, Mabiala, Frydrych (Maciejuk 70’), Mościcki (Szczygieł 70’), Orpik (Tymendorf 77’), Toporkiewicz, Lutostański, Zyśk (Wojciechowski 62’).

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00