AktualnościGoleador z CLJ, czyli w prasie o Jadze

Goleador z CLJ, czyli w prasie o Jadze

We wtorek w jagiellońskiej prasówce znajdujemy artykuł o Krzysztofie Toporkiewiczu. Młody napastnik Jagi strzela jak natchniony w CLJ.

Wybitna forma Krzysztofa Toporkiewicza. – Znakomitą formą w Centralnej Lidze Juniorów U-18 imponuje Krzysztof Toporkiewicz. Zawodnik Jagiellonii Białystok strzelił trzy gole, a jego zespół efektownie pokonał Escola Varsovię 4:1. Żółto-Czerwoni praktycznie zapewnili sobie utrzymanie, bo tylko katastrofa w ostatnich kolejkach może doprowadzić do ich degradacji. (…) – Krzysiek był już w pierwszym zespole za kadencji trenera Ireneusza Mamrota, a jego pozycje zachwiały trochę problemy zdrowotne z minionej jesieni. Teraz wrócił do bardzo dobrej dyspozycji – ocenia szkoleniowiec juniorów Jagi Krzysztof Zalewski. – Ale cały zespół gra ostatnio skutecznie w ataku i konsekwentnie w obronie. Po przerwie pandemicznej jesteśmy najlepiej punktującą drużyną w lidze – dodaje. Stołecznych rywali, którzy przed przerwą zdobyli bramkę kontaktową, dobił w doliczonym czasie gry celnym strzałem głową Żarejko. Po zwycięstwie Jaga ma już dziewięć punktów przewagi nad zajmującym spadkowe miejsce Gwarkiem Zabrze i musiałaby wysoko przegrać wszystkie spotkania, by istniało zagrożenie degradacją.