AktualnościCLJ U-15: Przyjeżdża Escola Varsovia

CLJ U-15: Przyjeżdża Escola Varsovia

Przed piłkarzami Jagiellonii Białystok SSA (2006) kolejny mecz ligowy w ramach powoli kończącego się sezonu Centralnej Ligi Juniorów U-15. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę, 5 maja, na boisku przy ul. Elewatorskiej w Białymstoku. Rywalem „Żółto-Czerwonych” podczas tego domowego starcia będzie Escola Varsovia Warszawa.

– Mamy sporo problemów personalnych, ponieważ z gry wyłączonych jest kilku chłopców. Jesteśmy jednak w takiej sytuacji, że nie walczymy już o mistrzostwo, ale nie grozi nam także spadek. Wobec tego jest okazja gry dla rzadziej występujących graczy. Wiadomo, że biorąc pod uwagę aspekt jakościowy jest na trudno. Nie zmienia to faktu, że będziemy robić wszystko, żeby wygrać pozostałe do końca sezonu trzy mecze. Celujemy w uplasowanie się jak najwyżej w tabeli  – powiedział trener rocznika 2006, Przemysław Papiernik, którego poprosiliśmy o komentarz przed sobotnim starciem.

Ostatni mecz ligowy podopieczni trenera Przemysława Papiernika rozegrali w minioną środę, 2 czerwca. Mierzyli się wówczas, na wyjeździe, z MKS Polonią Warszawa, z którą przegrali 0:2. Jagiellończycy, mimo środowej porażki, pozostają na najniższym stopniu podium. Białostoczanie 3. miejsce zajmują dzięki dorobkowi 19 punktów, zdobytych na przestrzeni 11 dotąd rozegranych spotkań rundy wiosennej sezonu 2020/2021 CLJ U-15 (sześć zwycięstw, remis, cztery przegrane). Młodzi gracze „Dumy Podlasia” tracą do aktualnego lidera, Legii Warszawa, 12 „oczek”.

Słowo jeszcze o najbliższym rywalu białostoczan, czyli zespole Escoli Varsovia Warszawa. Ekipa ze stolicy zajmuje aktualnie 2. miejsce w tabeli CLJ U-15 z dorobkiem 21 punktów i bilansem sześciu zwycięstw, trzech remisów i dwóch porażek (21:11). Strata stołecznej ekipy do aktualnego lidera, Legii Warszawa, wynosi 10 „oczek”. Z kolei przewaga warszawian nad Jagiellończykami wynosi dwa punkty. Poprzedni mecz ligowy Escola rozegrała w minioną środę, 2 czerwca. Zremisowała wówczas, na swoim obiekcie, z MKS Zniczem Pruszków 1:1.

Początek Jagiellonia Białystok SSA (2006) – Escola Varsovia Warszawa w najbliższą sobotę, 5 maja, o godzinie 14:30. Spotkanie odbędzie się w ramach zaległej, 7. kolejki CLJ U-15. Przypominamy, że spotkania odbywające się na terenie Ośrodka Treningowego Jagiellonii Białystok przy ul. Elewatorskiej od 15 maja rozgrywane są już z udziałem publiczności. Na trybunach można zająć 25 procent dostępnych miejsc. Obowiązuje zasada pierwszeństwa.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00