AktualnościCLJ U-17: Stomil kolejnym rywalem

CLJ U-17: Stomil kolejnym rywalem

Już w najbliższą sobotę (05.06) juniorzy młodsi AP Jagiellonii Białystok rozegrają swój kolejny mecz w trwającej rundzie wiosennej sezonu 2020/2021 Centralnej Ligi Juniorów U-17. „Żółto-Czerwoni” o godz. 17:00 podejmą przy Elewatorskiej w zaległym spotkaniu 7. kolejki Stomil Olsztyn.

Białostoczanie przewodzą obecnie stawce. Z dorobkiem 23 punktów zgromadzonych na przestrzeni dziewięciu meczów Jagiellończycy są obecnie liderem CLJ U-17. Bilans młodych piłkarzy „Dumy Podlasia” w rundzie wiosennej to siedem zwycięstw, dwa remisy i dwie porażki (39-19). Przewaga podopiecznych trenera Tomasza Bernatowicza nad drugim w tabeli UKS SMS Łódź wynosi jedno „oczko”.

Swój poprzedni ligowy mecz piłkarze Jagi rozegrali w tygodniu – w środę, 2 czerwca. Mierzyli się oni wówczas na wyjeździe z zespołem Legii Warszawa i zremisowali 3:3. Dwa gole dla Jagi strzelił Daniel Siemieniuk, jedno trafienie dorzucił Mateusz Baranowski. Mecz był bardzo emocjonujący, warszawianie prowadzili w drugiej połowie 2:0, by za kilkanaście minut roztrwonić przewagę i przegrywać 2:3. Ostatecznie jednak wyrównali i był podział punktów. Jaga zachowała pozycję lidera, a do końca rundy wiosennej zostały trzy kolejki. Żółto-Czerwoni dwa razy zmierzą się ze Stomilem i raz z Legią, a więc będą rywalizować tylko z ligową czołówką. Zadanie niełatwe, ale wierzymy, że podopiecznym Tomasza Bernatowicza i Adriana Citki uda się utrzymać przewagę nad resztą stawki.

Słowo jeszcze o najbliższych rywalach Jagiellonii Białystok, czyli zespole Stomilu Olsztyn. Drużyna ze stolicy Warmii i Mazur zajmuje obecnie 3. miejsce w tabeli CLJ U-17 z dorobkiem 21 punktów i bilansem siedmiu zwycięstw i czterech porażek (27-25). Strata do lidera, czyli Jagiellonii, wynosi dwa „oczka”. Stomil to beniaminek rundy wiosennej, a prawo gry w CLJ U-17 zapewnił sobie wygrywając jesienne baraże z jagiellońskim rocznikiem 2005, prowadzonym przez trenerów Hermesa i Łukasza Tupalskiego. Zapowiada się emocjonujące starcie przy Elewatorskiej i miejmy nadzieję, że nasz starszy rocznik weźmie rewanż za młodszych kolegów.

Początek meczu AP Jagiellonia Białystok 2004 – Stomil Olsztyn, rozgrywanego w ramach zaległej 7. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-17, w sobotę (05.06) o godzinie 17:00. Przypominamy, że spotkania odbywające się na terenie Ośrodka Szkoleniowego Jagiellonii Białystok przy ul. Elewatorskiej od 15 maja rozgrywane są już z udziałem publiczności. Na trybunach można zająć 25 procent dostępnych miejsc. Obowiązuje zasada pierwszeństwa.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00