AktualnościCLJ U-18: Porażka z Pogonią

CLJ U-18: Porażka z Pogonią

Juniorzy starsi Jagiellonii Białystok przegrali wyjazdowy mecz z Pogonią Szczecin 2:3 w ramach zaległej, 24. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18. Autorami jagiellońskich goli byli Krystian Tymendorf i Krystian Maciejuk.

Przegrana z Portowcami sprawia, że dobiegła końca seria meczów bez porażki Żółto-Czerwonych, która trwała aż siedem ligowych kolejek. Do meczu z Pogonią Jagiellończycy przystąpili osłabieni brakiem kilku kluczowych piłkarzy ofensywnych, między innymi bez Krzysztofa Toporkiewicza, Jakuba Lutostańskiego i Radosława Zyśka. Wobec braku czołowych jagiellońskich armat, starcie z kandydatem do mistrzowskiego tytułu zapowiadało się na arcytrudne. I tak też było.

Od pierwszych minut piątkowej rywalizacji ton boiskowym wydarzeniom nadawali Portowcy, którzy prowadzenie objęli w 26. minucie. Autorem trafienia dla zespołu z województwa zachodnio-pomorskiego był Hubert Turski. Ten sam zawodnik chwilę później podwyższył rezultat i tym samym Jagiellończycy na przerwę schodzili z dwubramkowym debetem.

Po zmianie stron gra Żółto-Czerwonych nieco się ożywiła, ale zanim padły gole dla białostoczan, trzeci cios zadali najpierw szczecinianie. Po godzinie gry do siatki trafił Olaf Korczakowski i wydawało się, że już jest po zawodach, a emocje zakończone. Po stracie trzeciego gola Jagiellończycy jednak nie złożyli broni. W 66. minucie Krystian Tymendorf zdobył bramkę i dał sygnał do odrabiania strat dla naszego zespołu.

Dziesięć minut przed końcem rywalizacji atmosferę podgrzał jeszcze Krystian Maciejuk, który strzelił kontaktowego gola. Na wyrównanie jednak zabrakło już Żółto-Czerwonym czasu i ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Pogoni, która dzięki wygranej wskoczyła na fotel lidera Centralnej Ligi Juniorów U-18. Jagiellonia aktualnie jest na siódmym miejscu, ale jej sąsiedzi w tabeli swoje spotkania w ramach 24. kolejki jeszcze rozegrają.