AktualnościRozpoczynamy współpracę z firmą IMAGENE.ME

Rozpoczynamy współpracę z firmą IMAGENE.ME

Wspólnie z wiodącą firmą biotechnologiczną IMAGENE.ME rozpoczęliśmy właśnie pilotażowy projekt, w którym opracowujemy innowacyjne narzędzie wspierające proces treningowy i rozwój naszych zawodników. Kluczowym jego elementem jest platforma i aplikacja IMAGENE.ME integrująca wyniki badań genetycznych z danymi dotyczącymi zdrowia, sprawności, wydajności.

Badania genetyczne naszych zawodników wykonane w IMAGENE.ME pozwalają ocenić ich wrodzone predyspozycje do ryzyka kontuzji, tempa regeneracji potreningowej, odpowiedzi organizmu na dany rodzaj treningu czy predyspozycje dotyczące diety, takie  jak niedobory witamin czy nietolerancje pokarmowe.

Stworzenie nowoczesnego  narzędzia łączącego wiedzę o genach  z informacjami o indywidualnych uwarunkowaniach sportowych zawodnika pomoże w  opracowaniu  spersonalizowanych, lepszych  planów treningowych minimalizujących ryzyko zdarzeń niepożądanych dla zawodnika, zespołu i całego klubu sportowego. 

Pierwsze wnioski płynące z badań są bardzo obiecujące. Jeżeli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o naszych wspólnych działaniach wspierających proces treningowy i rozwój młodych zawodników – zachęcamy do dyskusji.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00