AktualnościWojciech Strzałkowski: Nie byłem zaskoczony

Wojciech Strzałkowski: Nie byłem zaskoczony

Ta informacja mnie nie zaskoczyła. Jesteśmy w stałym kontakcie z kolegą Czarkiem i od dawna mówiliśmy o tym, że kandydatura Cezarego Kuleszy jest moim zdaniem najlepszą kandydaturą na Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej – mówi Przewodniczący Rady Nadzorczej Jagiellonii Białystok Sportowej Spółki Akcyjnej, Pan Wojciech Strzałkowski.Ponad jedenaście lat prezesury, a w sumie ponad trzynaście w gabinetach Jagiellonii Białystok, to szmat czasu, w którym wspólnie z ustępującym Prezesem Cezarym Kuleszą budowaliście markę naszego klubu. Jak Pan będzie wspominał ten okres?

To był bardzo interesujący czas jeśli chodzi o całe moje życie zawodowe. Nie waham się stwierdzić, że był to jeden z ciekawszych okresów współpracy na zasadzie główny akcjonariusz i prezes, który jednocześnie również jest jednym z akcjonariuszy. To był bardzo ciekawy, burzliwy i owocny okres i będę go zawsze mile wspominał.

Dotychczas plan Rady Nadzorczej wykonywał dwuosobowy Zarząd, w którego skład wchodził Prezes Kulesza oraz Wiceprezes Syczewska. Jak teraz będzie wyglądał ten układ zależności na najwyższym szczeblu w naszym klubie?

Uważam, że pani Agnieszka Syczewska sprawdziła się przez te wszystkie lata na stanowisku Członka Zarządu w randze Wiceprezesa i uważam, że nie potrzebujemy zmian, jak również że nie potrzebujemy zatrudniać nowego prezesa, ponieważ pani Agnieszka Syczewska dobrze sobie radzi na tym stanowisku. Natomiast na dziś nie widzę takiej potrzeby, żeby zatrudniać innej osoby na tym stanowisku.

Czy odejście Prezesa Kuleszy, pełniącego jednocześnie funkcję Dyrektora Sportowego w naszym klubie w jakiś sposób zmieni sposób podejmowania kluczowych decyzji w kontekście budowania naszego zespołu?

Tu zajdzie istotna zmiana, ponieważ Pan Kulesza miał również oficjalną funkcję dyrektora do spraw sportowych. Wraz z jego odejściem obowiązku zostaną rozdzielone na pracowników Działu Analiz i Skautingu naszego klubu. Przy tej okazji należy wspomnieć, że zarówno akcjonariusze, jak i członkowie Rady Nadzorczej bardzo angażują się we wspieranie Zarządu we wszystkich kwestiach sportowych i organizacyjnych i tak nadal pozostanie. Rada Nadzorcza, pomaga, wspiera i angażuje się również w kwestiach sportowych.

Jaka ma być nowa Jagiellonia? Bo chyba tak to trzeba ująć w kontekście zmian w Zarządzie, a także poszukiwań szkoleniowca, który ma ponownie skierować nasz zespół na odpowiednie tory?

To najważniejszy element w tej chwili. Nowy trener ma być osobą, która chciałbym, aby zajęła się naszym zespołem dłużej, niż przez pół roku. Wiadomo, że liczba wolnych szkoleniowców na rynku jest ograniczona. Musi to być wybór dostosowany do naszych potrzeb. Chodzi nam o to, żeby Jagiellonia walczyła o wyższe cele. Moim zdaniem, co roku Jagiellonia powinna być w pierwszej trójce lub czwórce i brać udział w eliminacjach do europejskich pucharów. Jednocześnie chcemy, żeby Jagiellonia była dobrym miejscem do promocji sportowej młodych zawodników. Pamiętajmy również o tym, że nasz klub nie ma sponsorów w postaci dużych państwowych koncernów, które wspierają odpowiednio dużymi środkami finansowymi. Miasto Białystok w ostatnim okresie również ma ograniczone możliwości na promowanie się przez Jagiellonię, dlatego naszym podstawowym elementem budowania budżetu są transfery. Mowa o jednym lub dwóch transferach, które nie sprawią, że zespół straci pod względem sportowym. Dlatego też nowy trener powinien pamiętać o tym, żeby dawać szanse młodym zawodnikom z Akademii Piłkarskiej, a po drugie promować zawodników w taki sposób, żeby co roku można było kogoś przeznaczyć na transfer. Zależy nam na tym, żeby Jagiellonia była postrzegana przez młodych zawodników jako dobre miejsce do ich rozwoju piłkarskiego.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00