AktualnościCLJ U-17: Rozbili Stomil i wciąż są liderem!

CLJ U-17: Rozbili Stomil i wciąż są liderem!

AP Jagiellonia Białystok 2004 pokonała u siebie Stomil Olsztyn 4:0 i utrzymała pozycję lidera grupy A Centralnej Ligi Juniorów U-17 na dwie kolejki przed końcem fazy zasadniczej. W sobotę bramki dla zespołu podopiecznych Tomasza Bernatowicza i Adriana Citki zdobywali Szymon Żabiuk, Damian Wojdakowski, Alex Protaziuk i Jakub Lewicki.

O komentarz do rywalizacji poprosiliśmy trenera Żółto-Czerwonych, Tomasza Bernatowicza.

– Nastawialiśmy się na bardzo trudny mecz i pierwsze minuty zwiastowały dla nas ciężką przeprawę, bo Stomil stworzył dogodną sytuację, której nie wykorzystał. Znakomicie w bramce zachował się Maksymilian Ciesielczuk. W 10. minucie zdobyliśmy jednak pierwszą bramkę autorstwa Szymona Żabiuka i od tego momentu przejęliśmy całkowicie kontrolę nad tym spotkaniem. Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się, że potem drużyna przeciwna nie będzie w stanie nam się postawić. Nie potrafiła nam zagrozić. Podwyższyliśmy prowadzenie kilkanaście minut później za sprawą Damiana Wojdakowskiego i wynik 2:0 utrzymał się do przerwy – relacjonował szkoleniowiec.

– Po zmianie stron dołożyliśmy dwa gole. Do siatki trafili Alex Protaziuk i Kuba Lewicki, a ponadto wykreowaliśmy jeszcze wiele dogodnych szans, których nie potrafiliśmy przekuć w zdobycze bramkowe. Myślę, że wówczas wkradło się w nasze poczynania troszkę nonszalancji, każdy chyba tego dnia chciał wpisać się na listę strzelców. Generalnie był to jednak bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Za dzisiejszy występ należy pochwalić szczególnie Dawida Sadowskiego, który wskoczył na środek defensywy i spisał się bardzo dobrze. W bramce po dłuższej przerwie wystąpił z kolei Maks Ciesielczuk i też zaprezentował się korzystnie. Dziś z powodu urazów nie mogli wystąpić Mateusz Celmer, Bartek Bernatowicz i Stanisław Chomaciuk, więc tym bardziej chylę czoła przed całym zespołem, że mimo tych ubytków kadrowych zagrał na wysokim poziomie – dodał.

– Utrzymaliśmy pozycję lidera, zostały dwie kolejki do końca fazy zasadniczej i przed nami rysują się perspektywy gry o medale mistrzostw Polski, ale nie skupiamy się na tym. Przede wszystkim zależy nam, by chłopcy się rozwijali. Tak też się dzieje. Nasi zawodnicy prezentują się bardzo dobrze, czynią postępy i to jest nasz główny cel – podsumował sobotnią potyczkę trener juniorów młodszych Jagi.

7. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-17 (zaległa)

AP Jagiellonia Białystok 2004 – Stomil Olsztyn 4:0 (2:0)
Bramki: Żabiuk 10′, Wojdakowski 25′, Protaziuk 50′, Lewicki 80′.

AP Jagiellonia: Ciesielczuk – Sadowski, Podczarski, Piórkowski, Lewicki, Skok, Dąbrowski (75′ Jaroszuk), Żabiuk (82′ Chim), Wojdakowski (70′ Zabielski), Protaziuk (75′ Stec), Siemieniuk (55′ Baranowski).

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00