AktualnościCLJ U-15: Remis z Escolą

CLJ U-15: Remis z Escolą

Remisem 2:2 zakończył się sobotni (05.06) mecz zaległej, 7. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-15 pomiędzy Jagiellonią Białystok (2006) a Escolą Varsovią przy Elewatorskiej. Gole dla naszego zespołu strzelali Błażej Rusiłowicz i Bartłomiej Łupiński.

Remis z Escolą oznacza, że po dwunastu do tej pory rozegranych seriach gier Żółto-Czerwoni wciąż są na trzecim miejscu w tabeli. Ewentualna wygrana z warszawianami sprawiłaby, że podopieczni Przemysława Papiernika i Marka Wasiluka awansowaliby na drugą lokatę, spychając na trzecią pozycję Escolę. Tak się jednak nie stało.

W sobotę przy Elewatorskiej wynik otworzyli gospodarze. W 8. minucie do siatki trafił jagielloński defensor – Błażej Rusiłowicz. Warszawianie odpowiedzieli jednak bardzo szybko, bo równo z upływem pierwszego kwadransa. W 15. minucie wyrównanie przyjezdnym dał Franciszek Dziewicki.

Chwilę później było już 2:1 dla Jagiellończyków. Do siatki trafił nasz napastnik, Bartłomiej Łupiński i znów byliśmy na dobrej drodze do wygranej. W dalszej fazie meczu Żółto-Czerwoni jednak nie byli w stanie dobić rywala, mimo kilku okazji, a przeciwnik w drugiej części spotkania zdołał doprowadzić do remisu. Gola na 2:2 w 68. minucie strzelił Filip Świerlikowski. Taki rezultat utrzymał się do końcowego gwizdka, wobec czego oba zespoły zachowały swoją dotychczasową pozycję w tabeli.

20 czerwca Jagiellończycy rozegrają jeszcze rewanżowy mecz z Escolą na wyjeździe, w ramach 14. kolejki.

7. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-15 (zaległa)

Jagiellonia Białystok 2006 – Escola Varsovia 2:2 (2:1)
Bramki dla Jagiellonii: Błażej Rusiłowicz 8′ Bartłomiej Łupiński 19′

Jagiellonia: Miłosz Piekutowski – Armin Wasiluk, Tobiasz Ociepski, Błażej Rusiłowicz, Maksymilian Koj, Maksymilian Cholewa (70′ Jakub Trzciński), Maciej Czarniecki, Szymon Stypułkowski, Jan Faberski, Eryk Kozłowski, Bartłomiej Łupiński.