AktualnościPowrót Mamrota, czyli w prasie o Jadze

Powrót Mamrota, czyli w prasie o Jadze

Poniedziałkowa prasa została zdominowana przez powrót Ireneusza Mamrota do Jagiellonii. Nasz nowy – stary szkoleniowiec zdaje sobie sprawę z powagi powierzonego mu zadania.

Kurier Poranny
Kibice podziękowali Kuleszy. – To była spontaniczna akcja kibiców Jagiellonii Białystok. Wczoraj skrzyknęli się na mediach społecznościowych i dziś przyszli na Rynek Kościuszki podziękować prezesowi Cezaremu Kuleszy za 11-kletnią kadencję obfitująca w największe sukcesy białostockiego klubu. (…) – Dziękujemy Ci za jedenaście ciężkich lat. Za wszystkie emocje, które przeżywaliśmy dzięki tobie. To nie zrobiło się samo. Sukces zbudowałeś ty i serdecznie ci za to dziękujemy – mówili kibice.

Dużo dzieje się w Jagiellonii. – Ostatnie dni były bardzo gorące w Jagiellonii. Najpierw Cezary Kulesza ogłosił swój start w wyborach na prezesa Polskiego Zwiazku Piłki Nożnej i rezygnując z funkcji prezesa Jagiellonii. A później przy Jurowieckiej 21 ogłoszono nowego-starego trenera Żółto-Czerwonych, którym został, zgodnie z przewidywaniami, Ireneusz Mamrot. (…) – To był długi okres, którego nie sposób wymazać z pamięci. Było wiele sukcesów, ale przydarzały się też porażki. We wspomnieniach zostanie mecz, który graliśmy z Rio Ave. Nie zapomnę jak siedząc na stadionie w Portugalii czułem satysfakcję i dumę z bycia Prezesem tego Klubu. To nie był zwykły mecz, jak wszyscy pamiętamy. Dużo się działo i byliśmy wówczas na ustach całej Portugalii, bo byliśmy pierwszym zespołem z Polski, który wyeliminował zespół z tego kraju w bezpośrednim dwumeczu. To był ogromny powód do dumy zważywszy na fakt jak wyglądał ten dwumecz – tak wspomina ten okres Cezary Kulesza, który podkreśla, że sukcesy klubu to nie tylko jego zasługa, ale praca wielu osób.

Mamrot chce osiągnąć sukces z Jagą. – Doczekaliśmy się wreszcie decyzji klubu, co do nowego szkoleniowca Jagiellonii Białystok. Wiele było przed tym spekulacji. Miał nim zostać Adrian Gula, później Leszek Ojrzyński czy Marcin Brosz. Tymczasem klub zdecydował się na powrót do Białegostoku Ireneusza Mamrota. Szkoleniowiec związał się z „Żółto-Czerwonymi” roczną umową, z opcją przedłużenia o dwa lata. (…) – Dobrze znam tych chłopaków. Oczywiście mamy nad czym pracować, ponieważ część z nich okresami grała poniżej swojego potencjału. Z pewności oni również mają swoje oczekiwania. W ostatnich sezonach zarówno dorobek punktowy, jak i pozycja w tabeli nikogo w Białymstoku nie zadowalały. Chciałbym, aby wszyscy wrócili do optymalnej formy, chociaż oczywiście wiele będzie zależało od nich. Ci chłopcy wiedzą, że stać ich na więcej i na pewno nie są zadowoleni z ostatnich wyników. Wierzę, że uda mi się wyzwolić w nich głód sukcesu. Po odejściu z Jagiellonii miałem sporo czasu na przemyślenia. Wiem co muszę wyeliminować, aby nie powielać dawnych błędów.

Mamrot wraca do Białegostoku. – Ireneusz Mamrot trenerem Jagiellonii Białystok. To powrót 51-letniego szkoleniowca do białostockiego klubu. Szkoleniowiec Żółto-Czerwonych podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata. (…) – Odchodząc z Jagiellonii coś mi podpowiadało, że jeszcze tutaj wrócę, chociaż nie spodziewałem się, że nastąpi to tak szybko. Oczywiście jestem z tego powodu bardzo zadowolony. Pozytywnie wspomina się moją dotychczasową pracę z Jagiellonią i to mnie cieszy. Jednocześnie chciałbym podkreślić dobrą atmosferę, w jakiej się rozstaliśmy. Po prostu zarówno ja i klub doszliśmy do punktu, w którym uznaliśmy, że to dobry moment na rozstanie. Obyło się bez wzajemnego wylewania żalów, na dobrym poziomie. Miało to duże znaczenie – zaznacza Mamrot.

Sport
Mamrot ponownie w Jagiellonii. – To było do przewidzenia. Po rozstaniu się z ŁKS-em Łódź Ireneusz Mamrot został nowym szkoleniowcem Jagiellonii Białystok. (…) Ireneusz Mamrot był już trenerem Jagi od czerwca 2017 roku do grudnia 2019 roku. Prowadził zespół 1 108 meczach, a jego największym sukcesem było zdobycie wicemistrzostwa Polski, a także dotarcie do finału rozgrywek o Puchar Polski.

Przegląd Sportowy
Pierwsze zmartwienie Mamrota. – Ireneusz Mamrot wrócił do Białegostoku i po przeglądzie kadr od razu napotkał na problemy. Jeden z kluczowych zawodników Jagiellonii może wypaść z powodu kontuzji nawet do końca tego roku. Szukanie zmiennika może okazać się trudnym zadaniem. (…) Teraz wkroczył do klubu od dwóch lat będącego na zakręcie i gdy zaczął robić przegląd kadr mogło mu się zrobić słabo. Pierwsza, fatalna wieść to kontuzja Ivana Runje w ostatnich latach podpory defensywy Jagi. Chorwat bawi jeszcze na wakacjach w ojczyźnie, lecz czuje, że z jego kolanem jest bardzo źle. Już w końcówce ubiegłego sezonu ze względu na jego stan – odpoczywał. Sam nie ukrywa, że po powrocie, zamiast na boisko treningowe musi udać się do szpitala na szczegółowe badania i jest wyłącznie kwestią potwierdzenia, że kolano kwalifikuje się do zabiegu. Jeśli stanie się on faktem – przynajmniej do końca roku Ivana zabraknie w składzie żółto–czerwonych!

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00