AktualnościIII liga: O przełamanie ze Zniczem

III liga: O przełamanie ze Zniczem

We wtorek (08.06) Jagiellonia II Białystok rozegra kolejny mecz w sezonie 2020/2021 grupy I III ligi. Żółto-Czerwonych czeka tym razem wyjazdowy bój ze Zniczem Biała Piska. Spotkanie zostanie rozegrane awansem z 36. kolejki.

Podopieczni Wojciecha Kobeszki zajmują obecnie 8. miejsce w tabeli. Jest to ostatnia lokata w grupie mistrzowskiej grupy I III ligi. Należy oczywiście pamiętać, że po podziale tabeli na dwie grupy, wspomnianą mistrzowską oraz spadkową, jagiellońskie rezerwy nie muszą już martwić się o ligowy byt, bowiem utrzymanie mają zagwarantowane. Bilans spotkań Jagiellończyków w trwającej kampanii to 13 zwycięstw, pięć remisów i 14 porażek. Z kolei bilans bramkowy białostoczan to 54 strzelone i 52 stracone gole.

Ostatnie tygodnie nie były dla Żółto-Czerwonych zbytnio udane pod względem rezultatów osiąganych na czwartym poziomie rozgrywkowym w Polsce. Ostatnie punkty podopieczni Wojciecha Kobeszki wywalczyli 12 maja, a więc wtedy, kiedy ostatni raz zmierzyli się ze Zniczem Biała Piska. Żółto-Czerwoni zwyciężyli 3:2 po golach Macieja Twarowskiego i dwóch trafieniach Michała Kosikowskiego. Po stronie Znicza na listę strzelców wpisali się były Jagiellończyk – Bartosz Giełażyn oraz Mateusz Furman.

Później przyszła czarna seria czterech kolejnych ligowych porażek – kolejno z Unią Skierniewice (1:2), Polonią Warszawa (0:2), Świtem Nowy Dwór Mazowiecki (0:1) oraz ostatnia z Legią II Warszawa przy Elewatorskiej 1:4. W międzyczasie był jeszcze przegrany finał Okręgowego Pucharu Polski z Olimpią Zambrów 1:3.

– Zostały nam trzy spotkania i postaramy się z nich coś dla siebie wyciągnąć, ale na pewno będzie bardzo trudno. Dojeżdżamy na oparach końcówkę sezonu, nie mam też za bardzo możliwości rotacji składem. Pole manewru jest zawężone, ale taka jest też specyfika pracy w rezerwach. Z pewnością gdyby nie urazy, to nasze możliwości byłyby większe. Dziś musimy jednak przyjąć to na klatę i pracować dalej – mówił po ostatnim meczu z Legią II trener jagiellońskich rezerw Wojciech Kobeszko.

Słowo o środowych rywalach Jagiellończyków. Znicz Biała Piska to aktualnie siódma siła ligi. Zawodnicy z województwa warmińsko-mazurskiego zgromadzili jak dotąd na swoim koncie, dzięki 13 zwycięstwom i dziewięciu remisom, 48 punkty (o cztery „oczka” więcej od jagiellońskich rezerw). Obraz ich dorobku uzupełnia dziesięć poniesionych porażek. Ich bilans bramkowy to 55strzelonych i 54 straconych bramek. Poprzednim spotkaniem z udziałem zawodników Znicza był mecz 33. kolejki, w którym piłkarze z Białej Piskiej przegrali u siebie z Legionovią 1:6.

Początek meczu Znicz Biała Piska – Jagiellonia II Białystok, rozgrywanego w ramach 33. kolejki gr. I III ligi, we wtorek (08.06) o godzinie 17:00. Trzymamy kciuki za udany występ Żółto-Czerwonych.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00